41 de medalii la Cupa României

De Teodor Biriş
41 de medalii la Cupa României
Printre cele 18 cluburi prezente la ediția din acest an a Cupei României desfășurată la Baia Mare s-au aflat CS Tae-Kyon Oradea (președinte Alexandru Sas, antrenor Cătălin Topai) și CS Wolf Oradea ( care a fost reprezentat în concurs de 12 sportivi la categoriile copii, juniori şi seniori.

La seniori, Cătălin Topai a ocupat locul 1 la tehnici speciale și locul 3 la luptă -78 kg, Andrei Birta a luat trei medalii de bronz la tehnici speciale, tull și luptă -85 kg. De asemenea, echipa formată din Căătlin Topai, Andrei Birta, Szabo Robert și Salamon Szabolcs au obținut locul 1 la tehnici speciale și locul 3 la luptă.

În competiția juniorilor, Vlad Găvruța a fost al doilea la luptă -50 kg, și al treilea la tehnici speciale și tull, iar Andrei Mladin a cucerit bronzul la luptă -50 kg. Echipa de juniori formată din Vlad Găvruța, Rareș Patacă, Andrei Mladin și Sebestyen Richard a prins treapta a treia a podiumului la tehnici speciale.

Palmaresul Tae Kyon a fost întregit de prestația copiilor, Tania Indrieș fiind a treia la luptă -10 ani, pe același loc clasându-se și Rareș Găvruța la luptă -10 ani.

Rezultate CS Wolf

Sportivii de la Wolf (antrenor Harascsak Gyula) s-au întors cu 9 medalii de aur, 5 de argint și 13 de bronz.

11topai catalin

Pe locul 1 s-au clasat: Tarnok David, Veres Abel, Tajti Richard, Berei Nikolett, Papp Adel toți la luptă, Rareș Treaba la tehnici speciale, echipa de tull copii (Gergely Akos, Veres Abel, Papp Kristof, Hegedus Richard și Rareș Treaba), echipa de tull juniori (Veres Abel ,Tajti Richard, Orbang David, Bogdan Budai și Andrei Pater), echipa de luptă tradițională Harascsak Gyula și Berei Nikolett.

Cu medalii de argint s-au întors: Berei Nikolett tehnici speciale și spargeri forță, Șimon Gabriela spargeri forță, Coraș Paula luptă, echipa de tull copii (Papp Adel, Linder Vivien, Lovas Zsofia, Puskas Beata și Coraș Paula), în timp ce Linder Vivien tull și luptă, Lovas Zsofia luptă, Tarnok Dominik luptă, Puskas Beata luptă, Berei Nikolett tull, Hegedus Richard tehnici speciale, Șimon Gabriela, Harascsak Gyula, Budai Bogdan, Pater Andrei, Coraș Darius luptă individual și echipa de juniori la luptă (Budai Bogdan, Tajti Richard, Orbang David, Coraș Darius, Leuca Vlad) s-au clasat pe locul III.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !