BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
7,6 milioane de conturi românești pe Facebook

7,6 milioane de conturi românești pe Facebook

la 14 January 2015 13:59 Reactualizat la: 14 January 2015 13:59
14 January 2015 13:59 Reactualizat la: 14 January 2015 13:59
Numărul de conturi româneşti de pe Facebook a atins 7,6 milioane, în creştere cu 8,6% faţă de ianuarie 2014. Peste 200.000 de conturi aparțin utilizatorilor din Timișoara, iar în Oradea și Arad sunt peste 100.000.
Scris de Carmen Ile - Numărul de conturi româneşti de pe Facebook a atins 7,6 milioane, în creştere cu 8,6% faţă de ianuarie 2014. Peste 200.000 de conturi aparțin utilizatorilor din Timișoara, iar în Oradea și Arad sunt peste 100.000.

Trimite articolul

X

Din cei 7,6 milioane de utilizatori, 6,74 milioane (88,7%) şi-au setat oraşul în profil. Faţă de anul trecut, aceştia au crescut în număr absolut dar au scăzut uşor în proporţie faţă de aceeaşi perioadă a anului trecut când erau 6,57 milioane (93,88% din total, la momentul respectiv).

Capitala are în continuare cei mai mulţi utilizatori ai reţelei Facebook în Romania, 1,48 milioane – 21,97%, urmată de Cluj Napoca, Iaşi, Timişoara şi Constanta cu peste 200.000 utilizatori de Facebook.

Alte nouă oraşe au peste 100.000 de utilizatori de Facebook: Craiova, Braşov, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Arad, Bacău, Piteşti şi Sibiu.

Cele mai multe pagini româneşti de Facebook sunt în categoriile afaceri locale (2.880), artă şi Cultură (1.672), sănătate & îngrjijire personală (1.495), magazine online (1.487), cântăreţi şi trupe (1.319) şi bloguri (1.159).

Trimite articolul

X
Taguri:
cont ,
facebook ,
utilizator
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Trenurile Soarelui” au pornit spre litoral. Ce legături directe au bihorenii cu stațiunile de la Marea Neagră
    Programul estival 'Trenurile Soarelui' 2026 a intrat în circulație vineri, asigurând până la începutul lunii septembrie legături directe între litoralul Mării Negre și principalele regiuni ale țării, a anunțat vineri CFR Călători.

    Economic

    Schimbare majoră în Rabla 2026: Statul va finanța doar mașini produse în Europa
    Programul Rabla ar putea finanța doar mașini produse în Europa și state partenere. Ministerul Mediului a lansat proiectul în dezbatere publică

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Frumuseţea operetei vieneze a deschis festivalul Sounds of Oradea, sub bagheta dirijorului David Giménez Carreras
    Invitaţii serii au fost soprana croată Martina Zadro şi tenorul polonez Rafał Bartmiński.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Elevii bucătari din Bihor au adus România în farfurie la o competiție unică: „Avem nevoie de astfel de competiții”
    Sub tema „O Românie în farfurie”, opt echipe formate din elevi ai liceelor și colegiilor cu profil culinar din județul Bihor au avut la dispoziție trei ore pentru a transforma ingrediente obligatorii în preparate inspirate din gastronomia românească.

    România

    Cât plătești dacă te prinde radarul în 2026? Amenzile pe care le riscă șoferii care depășesc viteza
    Depășirea limitei legale de viteză în localitate continuă să fie una dintre cele mai întâlnite abateri în trafic pe drumurile din România.

    Economic

    Două companii din Bihor primesc undă verde pentru angajări și majorări salariale aprobate de Guvern
    Guvernul a aprobat vineri angajări, ocuparea posturilor vacante și creșterea cheltuielilor salariale pentru 36 de operatori economici care furnizează servicii publice esențiale în 22 de județe. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X