Solicitarea a fost aprobată de către Biroul federal al FR Polo. În cazul în care o echipă va cere arbitri străini, delegarea acestora urmează să fie făcută de către Liga Europeană de Nataţie (LEN). Semifinalele play-off-ului programează întâlnirile CSM Digi – Dinamo, respectiv Steaua – Sporul Studenţesc Corona.
Arbitri străini în play-off
Conducerea campioanei României la polo, CSM Digi Oradea, a cerut federaţiei române ca echipele gazdă să poată solicita arbitri străini în play-off-ul Superligii.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
România
Patru persoane au murit, luni seara, 28 iulie, în urma incidentului naval din zona Golfului Musura, Brațul Sulina, unde o ambarcațiune s-a răsturnat, potrivit informațiilor furnizate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență 'Delta' al județului Tulcea.
România
Locomotiva care tractează vagoanele trenului IRN 1744 Oradea-Arad/IRN 79 Arad-București s-a defectat între stațiile Zerind și Chișineu-Criș, trenul înregistrând peste o oră întârziere.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Florin, sătmăreanul în vârstă de 46 de ani care a fost grav rănit în urma unui accident rutier petrecut la începutul lunii în județul Bihor a decedat, a anunțat familia acestuia pe rețelele de socializare, potrivit presasm.ro
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Motociclistul participa la Moto Festival în „Poiana cu Goruni” din Vinerea., județul Alba.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Incidentul s-a produs în după amiaza zilei de luni, 28 iulie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!