BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Întârzieri de peste o oră pe ruta Oradea – București din cauza unei defecțiuni la locomotivă

Întârzieri de peste o oră pe ruta Oradea – București din cauza unei defecțiuni la locomotivă

la 28 July 2025 20:43 Reactualizat la: 28 July 2025 21:20
1 Comentarii

Întârzieri de peste o oră pe ruta Oradea – București din cauza unei defecțiuni la locomotivă

foto: arhivă
28 July 2025 20:43 Reactualizat la: 28 July 2025 21:20
Locomotiva care tractează vagoanele trenului IRN 1744 Oradea-Arad/IRN 79 Arad-București s-a defectat între stațiile Zerind și Chișineu-Criș, trenul înregistrând peste o oră întârziere.
Locomotiva care tractează vagoanele trenului IRN 1744 Oradea-Arad/IRN 79 Arad-București s-a defectat între stațiile Zerind și Chișineu-Criș, trenul înregistrând peste o oră întârziere.

Trimite articolul

X

Trenul Oradea-București a plecat la timp din Oradea, la 18:04, și a respectat programul până la prima oprire, Salonta. A circulat apoi conform graficului până a trecut, în jurul orei 19:22, de stația Ciumeghiu. Trenul ar fi trebuit să ajungă la 19:36 la Chișineu-Criș, însă după ce a trecut de Zerind, mecanicul locomotivei a observat o defecțiune tehnică ce a împiedicat continuarea călătoriei, a relatat Aradon.ro

Informațiile noastre arată că în sprijin a fost trimisă o locomotivă a depoului Arad, care să preia atât vagoanele, cât și locomotiva defectă, și să le tracteze până în Gara Arad. Momentan, trenul înregistrează o întârziere de aproximativ 45 de minute, însă se așteaptă ca aceasta să ajungă la o oră.

Desigur, informațiile „în timp real” furnizate de CFR Călători arată că trenul nu are întârziere, iar harta care ar trebui să arate exact unde se află trenul indică faptul că acesta încă nu a plecat din Ciumeghiu.

sursa: Aradon.ro

Trimite articolul

X
Taguri:
intarzieri ,
judetul arad ,
locomotiva defecta ,
oradea bucuresti ,
tren
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. ioio says:
    July 29, 2025 at 9:42 am

    harta in timp real la CFR e ca statul roman in timp real. Zero. Ni se prabuseste totul in cap si psd inca mai comenteaza la taierile de personal si salarii. Hoti ordinari! M-as pisa in fiecare zi pe usa lor

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Grav accident de circulație pe strada Oneștilor din Oradea. Un motociclist a fost acroșat de un autoturism
    Evenimentul rutier a avut loc duminică, 28 iunie, în jurul orei 19:00.

    BIHON Sport local

    VIDEO
    Un fotbalist bihorean a fost protagonistul unui incident șocant la finalul barajului de promovare în Liga 3
    Sâmbătă a fost ziua meciurilor retur la barajul de promovare în Liga 3. Un meci extrem de interesant s-a desfășurat la Nușfalău, între echipa locală ACS Barcău și sătmărenii de la Talna Orașu Nou.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Noile curse operate de Wizz Air spre Roma și Dortmund au fost inaugurate la Aeroportul Oradea
    Evenimentul s-a desfășurat în cursul zilei de duminică, 28 iunie. 3

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Sport local

    FOTO
    Silviu Odobasianu, președinte CS Bihorul Beiuș: „A fost un sezon care a început greu, dar s-a terminat bine”
    Beiușul a reapărut pe harta fotbalului românesc de Liga 3 după o pauză de mai bine de un deceniu. Impactul cu un eșalon superior a fost destul de contondent pentru că în sezonul regular a adunat doar 18 puncte din 22 de meciuri.

    Bihon CSM Oradea

    Giulia Popa, la prima sa victorie într-un turneu ITF WTT W15
    Tenismena orădeană Giulia Safina Popa a câștigat proba de simplu din cadrul turneului ITF WTT W15 pentru seniori, disputat la Galați.

    Cultură

    VIDEO
    O piesă despre dureroasele despărţiri. Călin Pop a lansat single-ul „Pustiu”
    Piesa a fost lansată în 26 iunie pe platformele de streaming.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X