BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Autobuz în flăcări şi trei maşini ciocnite

Autobuz în flăcări şi trei maşini ciocnite

la 6 May 2016 09:50 Reactualizat la: 6 May 2016 11:12
6 May 2016 09:50 Reactualizat la: 6 May 2016 11:12
Autobuzul a luat foc pe strada Primăriei, lângă Urban Place, iar cele trei autoturisme s-au ciocnit la interesecţia de la RER.
Scris de farcas - Autobuzul a luat foc pe strada Primăriei, lângă Urban Place, iar cele trei autoturisme s-au ciocnit la interesecţia de la RER.

Trimite articolul

X

Vineri a început ca o zi nefastă pentru câţiva conducători auto. Un autobuz OTL ce venea din centru pe Strada Primăriei a luat foc la câteva sute de metri de B-dul Decebal, în jurul orei 8:30. Şoferul a tras pe dreapta şi i-a dat jos pe călători, în apropiere de Urban Place. Pompierii au sosit la faţa locului stingând incendiul care, se pare, că a izbucnit la motor.

La nici 200 de metri, cam la aceeaşi oră, pe str. Tudor Valdimireascu, în intersecţia de la RER, s-au ciocnit trei autoturisme: două Skoda cu numere de Bihor şi un Volvo cu numere de Sălaj. Accidentul nu s-a lăsat cu victime.

Poliţiştii, şi un echipaj SMURD, s-au deplasat la locul accidentului. Intersecţiile de lângă RER şi cea dintre str. Tudor Vladimirescu şi B-dul Decebal sunt dintre cele mai aglomerate la orele dimineţii, mulţi şoferi încercând să treacă pe contrasens pentru a putea ajunge mai repede la destinaţie. Asta poate fi şi cauza ciocnirii celor trei autoturisme.

După primele cercetări, poliţiştii zic că cele trei maşini au intrat în coliziune din cauza neacordării de prioritate.

Pe de altă parte, pompierii, ajunşi la faţa locului cu o autospecială şi un echipaj de prim ajutor, spun că autobuzul OTL era model mai vechi şi, după primele cercetări, flăcările ar fi izbucnit la instalaţia electrică, acolo unde s-ar fi produs şi pagubele mai mari

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
incendiu ,
smurd ,
Urban Place
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Orădenii care au făcut cumpărături la Auchan, Carrefour sau Supeco, avertizați: Produse rechemate de urgență
    Mai multe produse comercializate în rețelele Auchan, Carrefour și Supeco au fost retrase de la vânzare, după ce analizele au indicat prezența unor reziduuri de pesticide peste limita admisă de lege.

    FC Bihor

    FOTO+VIDEO
    Erik Lincar: „Golul pe care l-am primit în minutul 84 mi-e greu să-l diger”
    Antrenorul Erik Lincar a tras concluziile după meciul cu Unirea Slobozia, în care FC Bihor a condus vreme de 81 de minute, dar a fost egalată pe final.

    FC Bihor

    Ilie Poenaru: „FC Bihor împreună cu Poli Timișoara și cu Chindia se vor bate pentru cele două locuri promovabile direct”
    Antrenorul Ilie Poenaru a lăudat FC Bihor, echipă pe care o consideră una dintre favoritele la locurile de promovare directă.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Aștileu își produce propria energie: parc fotovoltaic de 1,9 milioane de lei pentru reducerea facturilor la primărie
    Primarul Ionuț Lazăr a anunțat semnarea contractului de execuție pentru realizarea unui parc fotovoltaic care va produce energie electrică din surse regenerabile, investiția urmând să asigure consumul propriu al instituțiilor și obiectivelor aflate în administrarea primăriei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cabinet stomatologic pentru elevii din Șuncuiuș. Primăria pregătește un proiect de aproape 286.000 de euro
    Primăria Șuncuiuș pregătește depunerea unui proiect pentru construirea unui cabinet stomatologic destinat elevilor, investiție care ar urma să fie realizată prin Programul Sănătate, finanțat prin Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, prin Autoritatea de Management.

    Economic

    Lifturi pentru blocurile fără ascensor. Programul „Lift pentru viață” începe cu un proiect-pilot în 100 de condominii
    Un nou program național destinat creșterii accesibilității în blocurile de locuințe va fi implementat în România, după intrarea în vigoare a Legii nr. 153/2026.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X