BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bot face o “mişcare” pentru a bloca Mişcarea Populară

Bot face o “mişcare” pentru a bloca Mişcarea Populară

la 15 August 2013 20:27
15 August 2013 20:27
Iniţiativa lui Octavian Bot ar urma să intre în dezbatere parlamentară săptămâna viitoare.
Scris de erdei - Iniţiativa lui Octavian Bot ar urma să intre în dezbatere parlamentară săptămâna viitoare.

Trimite articolul

X

Fostul parlamentar bihorean, acum ales într-o circumscripţie de Bucureşti, revine în atenţie publică cu o iniţiativă ce are ca ţintă Mişcarea Populară. Bot vrea să interzică posibilitatea ca o fundaţie să aibă acelaşi nume cu un partid. Liberalul spune că iniţiativa sa are susţinerea lui Crin Antonescu şi că prin aceasta ar fi imposibilă înregistrarea Partidului Mişcarea Populară.

Bot a declarat pentru presa central că nu vede” de ce ar fi neconstituţional ca prin lege să fie interzis să preiei denumirea unei fundaţii, pentru că e o şmecherie “Bot nu ascunde că în acest fel speră că Partidul Mişcarea Populară nu va putea lua fiinţă, pentru ca “aşa ar trebui, fiind o şmecherie ieftină”.

Detaşati

Mişcarea populara priveşte cu detaşare “mişcarea” lui Bot şi considera ca initativa legislativa nu e decât dovada faptului că USL e tot mai îngrijorată de avântul şi succesul PMP, formaţiune care începe să se identifice ca fiind cea mai important voce a opoziţiei.

Liderul interimar al filialei Bihor al PMP, Mircea Matei îl cunoaşte bine pe Bot care i-a fost coleg de partid în PDL Bihor în două rânduri, dar şi adversari pe când Bot era liberal, ufedist….Făcând aluzie că Octavian Bot a ajuns parlamentar doar în virtutea unei vechi prietenii cu Crin Antonescu, în ciuda opoziţiei PNL Bihor, Mircea Matei spune că acesta “trebuie să justifice şi el locul căpătat în Parlament. Pe de altă parte, nicio lege nu e retroactivă. Sper că luna asta să fie dată sentinţa prin care este înregistrat Partidul Mişcarea Populară, iar Bot să o ia în bot. Important e că şi-a plasat ginerele adjunct la ANIF . Nimic nou ! Mişcarea Populară se leagă uşor, uşor, dar tare “, a spus Mircea Matei.

Trimite articolul

X
Taguri:
Miscarea Populara ,
octavian bot ,
PNL
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Orădeanul Mădălin Călugăr a învins un rus și continuă cursa pentru medalie la Campionatul European de Box
    Pugilistul de la CS Crișul Oradea se descurcă bine la Campionatul European de Box pentru tineret U19, aflat în desfășurare în Serbia.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dan Pitic, speologul orădean care duce lumina în adâncuri în cele mai diverse peșteri turistice ale lumii
    Pentru Dan Pitic - spun angajatorii lui - iluminarea unei peșteri este mult mai mult decât instalarea de lămpi; este locul unde expertiza tehnică întâlnește viziunea artistică.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „A fost o partidă copy paste a meciului cu Unirea Slobozia”
    Antrenorii echipelor FC Bihor și ASA Târgu Mureș au avut stări de spirit diferite la conferința de presă de după meci. 1

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în zona străzii Doina

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în Oradea – strada Tudor Vladimirescu

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod galben de caniculă în Bihor. Meteorologii avertizează asupra unui disconfort termic accentuat
    Duminică, 16 august, șase județe din vestul și nord-vestul României se vor afla sub Cod galben, din cauza temperaturilor ridicate și a disconfortului termic accentuat, potrivit unei avertizări transmise sâmbătă de ANM.

    BIHON Sport local

    Meciuri amicale ale echipelor bihorene din Liga 3. Transilvania a câștigat cu o echipă din Ungaria, iar Bihorul Beiuș a învins CS Oșorhei
    Transilvania Sport Academy s-a impus sâmbătă cu scorul de 2-1 în meciul de acasă cu Monostorpály (Ungaria).

    FC Bihor

    FOTO
    Blestemul minutului 83. FC Bihor a terminat la egalitate meciul cu ASA Târgu Mureș și rămâne fără victorie în actuala ediție
    Echipa gazdă nu s-a putut baza în acest meci pe aportul a patru jucători de bază: Dragoș Tescan, Paul Antoche și Peter Gal Andrezly. Repriza întâi a fost săracă în faze de poartă. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X