BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Cristian Cigan va juca la Crişul Chişineu Criş

Cristian Cigan va juca la Crişul Chişineu Criş

la 12 July 2017 11:19
12 July 2017 11:19
Cristian Cigan, fiul fostului internaţional Sorin Cigan, a acceptat oferta echipei Crişul Chişineu Criş, din Liga 4 Arad, formaţie pregătită de antrenorul orădean Muzsnay Zsolt.
Scris de Demian - Cristian Cigan, fiul fostului internaţional Sorin Cigan, a acceptat oferta echipei Crişul Chişineu Criş, din Liga 4 Arad, formaţie pregătită de antrenorul orădean Muzsnay Zsolt.

Trimite articolul

X

Muzsnay l-a dorit mult pe Cigan jr. în echipa sa, jucător pe care îl cunoaşte bine din perioada în care l-a mai antrenat la FC Bihor şi Luceafărul Oradea. Cristian Cigan a debutat de altfel în Liga 1 la FC Bihor, chiar sub comanda lui Muzsnay, la vârsta de doar 16 ani, în sezonul 2003/2004, când echipa orădeană a retrogradat în divizia secundă, imediat după promovarea în primul eşalon.

În vârstă de 30 de ani, Cristian Cigan a evoluat în cariera sa la formaţiile FC Bihor, Luceafărul, Dinamo, Gaz Metan Mediaş, Voinţa Sibiu, Sopron (Ungaria), Gallipoli, Sambenedetesse (Italia) şi Hollenburg (Austria). El este evalulat la suma de 75.000 de euro de site-ul de specialitate transfermarkt.com.

Cigan jr. va fi coechipier în atacul Crişului Chişineu Criş cu încă un jucător bihorean, Nicu Modan, care a fost de altfel golgheterul echipei arădene şi al Ligii 4 Arad în sezonul trecut, cu un total de 32 de goluri înscrise. Un alt fotbalist bihorean, Sebastian Ianc, care a evoluat în sezonul trecut la Crişul Sântandrei, s-a alăturat în această vară lotului echipei Crişul Chişineu Criş. Formaţia arădeană a mizat de altfel, în sezoanele precedente, pe numeroşi jucători din judeţul nostru.

Trimite articolul

X
Taguri:
cristian cigan ,
Crişul Chişineu Criş
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Educație

    Aur la olimpiadele naționale de matematică și informatică pentru Mihai Alexandru Ardelean de la „Onisifor Ghibu”
    Mihai Alexandru Ardelean de la Colegiul Național „Onisifor Ghibu” a luat două medalii de aur la olimpiadele de matematică și informatică reușind să se califice la barajul pentru lotul internațional

    Economic

    Oradea, printre cele mai bune orașe de locuit din România, potrivit unui nou raport
    Un raport recent realizat de Storia și OLX Imobiliare, pe baza datelor din 2025, confirmă o tendință de stabilitate în clasamentele privind calitatea vieții în marile orașe din România.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 08.04.2026 - 09.04.2026 - PL Salonta + PL Marghita

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Restricții de circulație în mai multe zone ale Oradiei pentru mai multe zile. Vezi străzile afectate
    Măsurile de închidere ale circulației au fost avizate de Comisia de circulație din cadrul municipalității orădene în cadrul unei ședințe care s-a desfășurat în cursul zilei de vineri, 3 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Noua unitate de producție de la Termoficare Oradea, inaugurată în prezența ministrului Dezvoltării
    În prezența ministrului Dezvoltării, Cseke Attila, primarului Florin Birta, directorului Călin Ungur, directorul general al firmei Loial Impex SRL, Ionel Stolnicu, la Termoficare Oradea a fost organizată o conferință de presă pentru a marca inaugurarea Grupului 7 de producție.

    Economic

    Atenție la apelurile frauduloase care se dau drept inspectori ANAF
    Autoritățile fiscale atrag atenția asupra unei practici tot mai frecvente de fraudă prin telefon, cunoscută sub denumirea de vishing.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X