FC Bihor a castigat amicalul cu Debrecen

FC Bihor a invins la Debrecen
Echipa FC Bihor a câştigat sâmbătă la Debrecen, cu scorul de 2-1 (0-0), în faţa formaţiei locale DVSC. Golurile bihorenilor au fost marcate de Fl. Pop în minutele 69 şi 78, în timp ce gazdele au punctat prin Yannick în minutul 48.

În această primă confruntare a verii, antrenorul lui FC Bihor, Gheorghe Ghiţ a folosit două echipe diferite în cele două reprize. În primul mitan a adoptat o formulă 4-4-2, cu: Pogacsics – Moraru, Petrache, Deaconescu, Diarra – Coroian, Danci, Selagea, Ov. Bic – Cr. Cigan, Bîrză. În partea a doua s-a trecut la un sistem 4-3-3: Fildan – Oltean, Muscă, Iuhas şi Lupu – Chiş, M. Popa şi Sorian – Fl. Pop, Sulea, Birtalan.

Pentru DVSC au jucat: Verpecz – Nagy Z., Simac, Mardare (Fodor 29.), Ferenczi – Dombi (Varga J. 46.), Spitzmüller, Bouadla, Yannick – Szilágyi, Coulibaly (Alisic 46.). În dimineaţa zilei de sîmbătă, prima echipă a DVSC, locul 5 în ediţia trecută a campionatului, a învins cu 1-0 pe Gaz Metan Mediaş.