FC Bihor a castigat ultimul amical

Sergiu Oltean a marcat al doilea gol
FC Bihor Oradea s-a impus cu 2-1 (2-1) în amicalul cu Feralpi Salo, ultimul joc susţinut în cadrul stagiului italian. Golurile bihorenilor au fost marcate de Ovidiu Bic 8 şi Sergiu Oltean 20, din penalty, în timp ce italienii au punctat în minutul 11.

Antrenorul Gheorghe Ghiț a mizat în acest joc pe Pogacsics – Zanardini, Petrache, Oltean, Lupu – Florean, Coroian, Sorian, Diarra – Bic și Sulea. După pauză au mai fost introduși însă și: Popescu – Selagea, M. Popa, Fl. Pop și Ov. Popa.

În stagiul de la Coccaglio, FC Bihor a susținut patru jocuri, obținând două victorii, 2-1 cu Montichiari Calcio, 2-1 cu Feralpi Salo, și două înfrângeri, 1-4 cu Brescia Calcio și 0-3 cu Spezia.

Derbyul FC Bihor – Luceafarul se joaca in etapa 6!