Keseru a început seria golurilor. A marcat de 2 ori pentru Ludogoreț

De CARMEN ILE
© Foto: ludogorets.com
Atacantul orădean Claudiu Keseru a marcat de două ori la cea de-a doua apariție pentru noua sa echipă, Ludogoreț Razgrad.

Keseru a fost integralist în partida pe care Ludogoreț a câștigat-o cu 3-0 în deplasare împotriva echipei Pirin Blagoevgrad. Internaționalul român a marcat în minutul 36 cu un șut la colțul lung de la marginea careului de 16 metri. În minutul 61, Keseru a marcat cel de-al doilea gol în tricoul lui Ludogoreț după ce a reluat din fața porții centrarea unui coechipier.

„Colegii m-au primit foarte bine, persoanele din cadrul clubului la fel, iar conducătorii mi-au demonstrat că sunt dorit. Toate aceste aspecte au accelerat adaptarea mea și, implicit, un randament bun încununat cu două goluri”, a declarat Keseru pentru Bihon.ro.

OFK PIRIN-LUDOGORETS 0-3

Posted by Claudiu Keşerü on Friday, 21 August 2015

Ludogoreț se află pe primul loc în Bulgaria, cu 13 puncte. Poziția secundă este ocupată de Litex Loveci, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, care are 11 puncte și un joc mai puțin.