BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Luceafarul Felix a remizat la Turda

Luceafarul Felix a remizat la Turda

la 12 September 2011 09:08
12 September 2011 09:08
Bihorenii au avut o săptămână fastă cu două victorii şi un egal în deplasare.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Bihorenii au avut o săptămână fastă cu două victorii şi un egal în deplasare.

Trimite articolul

X

Luceafarul Felix a făcut un joc bun de deplasare, iar roadele s-au văzut. Echipa antrenată de Călin Moldovan a reuşit să cucerească primul punct în deplasare după 0-0 cu Arieşul Turda. Partida s-a desfăşurat într-o notă de echilibru, cu gazdele la timonă, în timp ce oaspeţii au închis culoarele spre poarta lui Miron şi au încercat să lovească pe contraatac. Aşa au ratat cea mai mare ocazie de gol, în ultimul minut al primei reprize, când Andor l-a lansat pe Popescu, care a scăpat singur cu Pampea însă a şutat pe lângă poartă de la 15 metri. Turdenii au ieşit mai decişi de la cabine şi în minutul 47, Bucur a trimis o pasă peste apărarea adversă, V. Pop a preluat şi a trimis pe lângă Miron, iar Miculescu a reuşit să respingă. A fost doar o zvâcnire, pentru că Luceafărul a devenit din ce în ce mai periculoasă, iar Bundea 72, Popescu 76, 82 şi 89 au trecut pe lângă golul de trei puncte.

„A fost un meci echilibrat între două echipe care aveau nevoie de puncte. În primul rând am încercat să blocăm jucătorii lor importanţi, Cătălin Bucur şi Tilincă, jucători care aveau execuţii individuale şi se pare că ne-a reuşit. Cu mai multă atenţie puteam să câştigăm pentru că ne-am creat câteva ocazii clare de gol.Pentru noi orice punct este binevenit. Victoria era importantă, dar şi cu punctul obţinut suntem mulţumiţi”, a declarat la final antrenorul Călin Moldovan.

CASETA TEHNICĂ

Arieşul Turda – Luceafărul Felix 0-0

Stadion Arieşul. Teren bun. Spectatori: 200

Arieşul: Pampea – Ţîrca ( 71 Boroştean), Bier, Timar, Tegzeş – Cr. Pop, C. Străuţ, Dos Santos ( 58 Barbuloviciu), Tilincă ( 46 Hadăr) – Cr. Bucur, V. Pop. Antrenor: Florin Fabian

Luceafarul Felix: B. Miron – Letan, Lupuţ, E. Miculescu, A. Achim ( 28 Mihuţ) – Pocian, Ov. Ghilea ( 64 Bundea) – D. Muntean, Cr. Andor, Fl. Neaga ( 78 Blănaru) – Gh. Popescu. Antrenor: Călin Moldovan

Remarcaţii meciului: Pampea /

Cartonaşe galbene: Cr. Pop 24, V. Pop 26, Tegzeş 35, Timar 60 / Ov. Ghilea 61, Gh. Popescu 80, Mihuţ 84

Arbitri: Claudiu Ştefănuţi (Bistriţa) – Nicolae Megheşan (Târnăveni), Tunyogi Ferencz (Zalău)

Observatorii FRF: Sorin Altmayer (Timişoara) şi Kanyaro Attila (Târgu Mureş)

 

Trimite articolul

X
Taguri:
ariesul turda ,
fotbal ,
Luceafarul Felix
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 15.06.2026 - 19.06.2026 - PL Sacueni + PL Alesd + PL Salonta + PL Oradea + PL Rural

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tânăr anchetat pentru un „tun” de 226.000 de lei cu refugiați „fantomă” din Ucraina, declarați ca fiind cazați în Oradea
    Un tânăr de 26 de ani, din Baia Mare, este cercetat de Parchetul Bihor și polițiștii SICE pentru că ar fi declarat în fals că ar fi găzduit zeci de refugiați din zona de război din Ucraina, obținând astfel peste 226.000 de lei din fondurile alocate în acest scop din bugetul național.

    Cultură

    Expoziția „Galeria desenelor paleolitice din Peștera Coliboaia”, deschisă la Cabana Vadu Crișului
    Expoziţia aduce în atenţia publicului istoria descoperirii şi imagini cu desenele paleolitice identificate în Peştera Coliboaia.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Exploatare de balast pe o suprafață de 55.000 mp, fără permis sau licență, lângă barajul de la Tileagd. Polițiștii au făcut 5 percheziții
    Polițiștii de investigare a criminalității economice din Bihor au descins, miercuri dimineață, între localitățile Telechiu și Țețchea, unde au efectuat 5 percheziții într-un dosar instrumentat de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Oradea, în care sunt vizate infracțiuni de evaziune fiscală și efectuarea de activităţi miniere fără permis sau licenţă.

    Cultură

    Se schimbă locaţia! „O seară de operetă vieneză”, spectacolul de deschidere a festivalului Sounds of Oradea, se mută în sala Filarmonicii
    Cea de-a cincea ediție a festivalului oferă trei spectacole de excepție în perioada 12-14 iunie 2026.

    Economic

    Bani europeni pentru fermierii din Bihor: finanțare 100% nerambursabilă pentru investiții în energie verde
    Fermierii și procesatorii din industria alimentară au la dispoziție o nouă oportunitate de finanțare pentru dezvoltarea unor capacități proprii de producere a energiei electrice din surse regenerabile.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X