Medaliate cu argint la CN de înot pentru cadeţi

De Gavril Nutiu
Ştafeta CSM Oradea, alături de antrenorul Remus Oros
Desfăşurat la Bucureşti, Campionatul Naţional de înot pentru cadeţi (12-14 ani) a prilejuit câştigarea a două medalii de argint pentru echipa de ştafetă feminină a CSM Oradea (antrenor Remus Oros).

Aceasta a devenit dublă campioană naţională în probele de 4×100 metri liber, respectiv 4×100 metri mixt. Ştafeta este alcătuită din sportivele Loredana Căvăşdan, Buzasi Vivien, Oana Oprescu şi Andra Szabo. Loredana Căvăşdan a fost aproape de podium şi în probe individuale. Ea s-a clasat pe locurile 4 la 50 metri liber, 100 metri liber şi 100 metri fluture, respectiv pe locurile 5 la 100 şi 200 metri spate. Patricia Costrăş a ocupat locul 4 la 200 metri fluture, iar Oana Oprescu s-a situiat pe locul 5 la 100 metri fluture.