BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Ryanair devansează cu două luni zborurile Oradea - Memmingen

Ryanair devansează cu două luni zborurile Oradea - Memmingen

la 16 May 2017 20:59 Reactualizat la: 16 May 2017 21:36
16 May 2017 20:59 Reactualizat la: 16 May 2017 21:36
Ryanair anunță că va introduce cursele dintre Oradea și Memmingen (Germania) începând cu 1 septembrie. 
Scris de Demian - Ryanair anunță că va introduce cursele dintre Oradea și Memmingen (Germania) începând cu 1 septembrie. 

Trimite articolul

X

Deși zborul inaugural era programat pe 31 octombrie, cererea mare de bilete a mobilizat compania Ryanair să devanseze cu două luni cursele.

„Ryanair este încântată să anunțe că noua noastră rută Oradea – Memmingen, operată cu o frecvență de două zboruri săptămânale, va fi lansată cu două luni mai devreme decât planificarea inițială, oferindu-le clienților români de business și agrement, cele mai mici tarife aeriene.

Această nouă rută, parte a primelor servicii pe direcția Oradea – Germania, va opera începând cu septembrie, și reprezintă o extindere a Calendarului Ryanair Iarna 2017 Oradea”, a declarat Denis Barabaș, Sales & Marketing Executive CEE, Ryanair.

Prețuri de la 19.99 euro

Odată cu anunțul devansării curselor, Ryanair a scos la vânzare bilete de la 19.00 euro.

„Pentru a sărbători, scoatem la vânzare locuri pentru ruta Oradea – Memmingen de la doar 19.99€, pentru călătorii în septembrie și octombrie, și care sunt acum disponibile pentru rezervări până la miezul nopții, joi, 18 mai. Pentru a evita epuizarea locurilor promoționale, clienții trebuie să se grabească și să acceseze www.ryanair.com/ro pentru rezervări”, anunță Denis Barabaș.

Aeroportul din Memmingen este foarte bine poziţionat, între metropolele germane Munchen (115 km) şi Stuttgart (160 km). De asemenea, oraşul austriac Innsbruck se află la 180 km, iar Zurich este la 200 de km de Memmingen. Vor fi două zboruri săptămânale, marţi şi sâmbătă. Aeroportul din Memmingen are şi alte proximităţi interesante: marele lac alpin Constanţa (în germană Bodensee), situat între Germania, Elveţia şi Austria, se află la o distanţă de doar 77 de kilometri, la fel ca şi oraşul austriac Bregenz, situat pe graniţa cu Elveţia. Şi cantonul elveţian St. Gallen, cu care judeţul Bihor este înfrăţit, este relativ aproape de Memmingen. Oraşul St. Gallen este la 122 de kilometri distanţă de orăşelul bavarez.

Reamintim că Ryanair mai operează zboruri internaționale de pe Aeroportul Oradea cu destinațiile: Milano (Bergamo), Barcelona (Girona), Londra (Stansted), din 1 septembrie și Eindhoven, din 31 octombrie.

Trimite articolul

X
Taguri:
aeroportul oradea ,
Oradea Memminge ,
ryanair
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Vitezomani trași pe dreapta de polițiști în Bihor. Patru șoferi au rămas fără permis după ce au fost prinși conducând cu viteză excesivă
    Patru șoferi au fost depistați de polițiștii rutieri din Bihor circulând cu viteze mult peste limitele legale, în timpul unor controale desfășurate pe DN 1 și DEx 16.

    Economic

    Recrutarea muncitorilor străini se mută online. Ce schimbări aduce noul sistem pentru firme
    România schimbă modul în care companiile pot recruta lucrători din afara Uniunii Europene.

    România

    Rovinieta dispare pentru vehiculele de marfă de peste 3,5 tone. De când începe taxarea la kilometru prin TollRo
    Vehiculele de marfă de peste 3,5 tone vor fi taxate, de la 1 octombrie, în funcție de distanța parcursă, odată cu introducerea sistemului TollRo, care va înlocui actuala rovinietă.

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Uzinei din Tileagd

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    Economic

    Românii au lăsat bacșiș, statul a încasat milioane. Cât a produs HoReCa pentru buget în 2025
    Industria ospitalității a încheiat anul 2025 cu afaceri mai mari, dar cu profituri mai mici.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tot mai cald. ANM a emis un Cod portocaliu de caniculă pentru județul Bihor
    În intervalul 11 august, ora 10:00 - 12 august, ora 10:00, va fi în vigoare un Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, local caniculă, disconfort termic ridicat și noapte tropicală în Oltenia, Muntenia, sudul și local centrul Moldovei și cea mai mare parte a Transilvaniei.

    BIHON Sport local

    FOTO
    Orădenii Raphael Plugar și David Szabo Alexi au devenit campioni naționali la volei pe nisip U16 ani
    Disputat la Arad în perioada 7-8 august, turneul final al Campionatului Național de volei pe nisip la categoria de vârstă U16 ani a reunit la start cele mai bune 12 echipe feminine și tot atâtea masculine din țară.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X