BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Șofer prins gonind cu 136 km/oră prin localitate

Șofer prins gonind cu 136 km/oră prin localitate

la 22 August 2019 15:09 Reactualizat la: 27 August 2019 14:16
22 August 2019 15:09 Reactualizat la: 27 August 2019 14:16
Un bărbat, de 45 de ani, din Miercurea - Ciuc, a fost prins în seara zilei de 21 august, la ora 20:12, gonind cu o viteză de 136 km/h, înregistrată radar, pe D.N.1, în localitatea Tileagd.
Scris de farcas - Un bărbat, de 45 de ani, din Miercurea - Ciuc, a fost prins în seara zilei de 21 august, la ora 20:12, gonind cu o viteză de 136 km/h, înregistrată radar, pe D.N.1, în localitatea Tileagd.

Trimite articolul

X

Tot miercuri, cu câteva ore mai devreme, o femeie, în vârstă de 32 de ani, din Bacău, a fost depistată în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 121 hm/h, în localitatea Urvind.

Cei doi conducători auto, care au depăşit limitele legale de viteză cu peste 50 de km/h, au fost sancţionați contravenţional cu 9 – 20 de puncte amendă şi cu suspendarea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice pentru 90 de zile.

Mulți vitezomani

Potrivit polițiștilor, pe parcursul zilei de miercuri au fost acordate 110 sancţiuni contravenţionale, cu amenzi în valoare de 56.685 de lei, mai bine de 60 dintre acestea fiind pentru depășirea vitezei legale.

„62 de sancțiuni au fost aplicate pentru depăşirea limitelor legale de viteză, au fost sancționați 13 pietoni care au traversat neregulamentar, patru sancțiuni au fost aplicate pentru punerea în circulație a unor autovehicule care prezentau defecțiuni tehnice, două pentru conducere sub influența alcoolului, iar 29 de sancțiuni au fost aplicate pentru alte abateri de la regimul circulaţiei rutiere”, a informat comisarul șef al IPJ Bihor, Alina Dinu.

Trimite articolul

X
Taguri:
amenzi ,
DN 1 ,
ipj bihor ,
tileagd ,
viteza
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Mii de iubitori ai vinului și muzicii live, pe malul Crișului la VinLaMal
    Unul dintre cele mai apreciate evenimente din cadrul Festum Varadinum, VinLaMal, a debutat vineri, 15 mai, pe malul Crișului, adunând din nou iubitorii de vinuri, muzică live și atmosferă relaxată.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Moldovean prins lângă Girișu de Criș cu 12 migranți în mașină, adus din Germania pentru a executa 3 ani de pușcărie
    Polițiștii români l-au adus din Germania, la sfârșitul acestei săptămâni, pe un tânăr de 25 de ani, din Republica Moldova, condamnat de Tribunalul Bihor la 3 anin de închisoare, cu executare, pentru trafic de migranți.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Îmi doresc ca pe viitor să avem o echipă solidă și să reușim să terminăm pe primele două locuri”
    FC Bihor Oradea a încheiat sezonul 2025/2026 cu o remiză pe terenul campioanei din Liga 2, singura echipă în fața căreia nu a luat punct în ultimele două campionate. Cu o zeste de 50 de puncte, orădenii au terminat play-off-ul pe un onorant loc 4, după ce anul trecut s-a salvat de la retrogradare.

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Mapamond

    Bulgaria a câștigat Eurovision 2026. România pe locul al treilea
    Cântăreața bulgară DARA a adus sâmbătă seara Bulgariei prima victorie la concursul Eurovision, cu piesa 'Bangaranga', un imn al petrecerii și al emancipării, cu care țara a revenit în competiția de la care lipsise trei ani din cauza problemelor economice, transmit AFP și EFE.

    Economic

    Șomaj după expirarea contractului pe perioadă determinată. Cine are dreptul la indemnizație
    Expirarea unui contract individual de muncă pe perioadă determinată nu înseamnă automat pierderea oricărei forme de protecție socială.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un nou bloc ANL la Salonta: 24 de apartamente pentru tineri aprobate de Ministerul Dezvoltării
    Ministerul Dezvoltării a aprobat construirea unui nou bloc ANL în municipiul Salonta, cu 24 de apartamente destinate tinerilor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X