Turneul final de baschet under 16 la Oradea

De Teodor Biriş
Turneul final de baschet under 16 la Oradea
La Arena Antonio Alexe, sala LPS Bihorul şi sala de la Universitate se desfăşoară turneul final la baschet under 16 la feminin şi masculin.

Competiţia este organizată de Federaţia Română de baschet, CN Mihai Eminescu Oradea, Asociaţia Judeţeană de Baschet Bihor, cu sprijinul partenerilor DJST Bihor, CSM Oradea, LPS Bihorul, Universitatea Oradea şi SC Vadis Prod SRL.

În turneul feminin participă şi echipa Colegiului Naţional Mihai Eminescu Oradea.

Programul competiţiei:

FEMININ

MIERCURI 5 IUNIE 2013 – ARENA ANTONIO ALEXE

JOC 1 ORA 10,00 LPS Galati – CS CET Govora

JOC 2 ORA 12,00 CSS Ploiesti – CSU Cuadripol Brasov

JOC 3 ORA 14,00 CSS Al Ceusianu Reghin – LPS CSS Satu Mare

JOC 4 ORA 15,00 CN Mihai Eminescu Oradea – CSS Craiova

JOI 6 IUNIE 2013 – ARENA ANTONIO  ALEXE

JOC 1 ORA 09,00 CS CET Govora – CSS Ploiesti

JOC 2 ORA 11,00 CSS Craiova – CSS Al Ceusianu Reghin

JOC 3 ORA 13,00 CSU Cuadripol Brasov – LPS Galati

JOC 4 ORA 14,30 LPS CSS Satu Mare – CN Mihai Eminescu Oradea

VINERI 7 IUNIE – SALA LPS BIHORUL

JOC 1 ORA 11,00 CSS Craiova – LPS CSS Satu Mare

JOC 2 ORA 13,00 CSU Cuadripol Braşov- CS CET Govora

JOC 3 ORA 14,30 CSS Al Ceusianu Reghin – CN Mihai Eminescu Oradea

JOC 4 ORA 17,00 LPS Galati – CSS Ploieşti

SÂMBĂTĂ 7 IUNIE – SALA LPS BIHORUL

JOC 1 ORA 09,00 5-8 places

JOC 2 ORA 11,00 5-8 places

JOC 3 ORA 13,00 1-4 places

JOC 4 ORA 15,00 1-4 places

5-6 places

JOC 5 ORA 17,00 învingătoare 5-8 joc.1- învingătoare 5-8 joc.2

7-8 places

JOC 6 ORA 19,00 învins 5-8 joc.1-învins 5-8 joc.2

DUMINICA 9 IUNIE 2013 – ARENA ANTONIO ALEXE

JOCURI 9,00- 17,00 FINALE (masculin,feminin)

ORA 17,00 – FESTIVITATE DE PREMIERE

MASCULIN

MIERCURI 5 IUNIE 2013 – SALA LPS BIHORUL

JOC 1 ORA 12,00 LPS TG. Mureş – CSS Tg. Jiu

JOC 2 ORA 14,00 CS Dinamo CSS 6 Bucureşti – CSU Cuadripol Brasov

JOC 3 ORA 16,00 U Mobitelco 1 Cluj Napoca – ACS Vipo Bucuresti

JOC 4 ORA 18,00 ACS Dan Dacian Bucureşti – CSS Viitorul Cluj 1 Napoca

JOI 6 IUNIE 2013 – SALA LPS BIHORUL

JOC 1 ORA 11,00 ACS Vipo Bucuresti – LPS TG. Mureş

JOC 2 ORA 13,00 CSS Viitorul Cluj 1 Napoca – CS Dinamo CSS 6 Bucureşti

JOC 3 ORA 15,00 CSS Tg. Jiu – U Mobitelco 1 Cluj Napoca

JOC 4 ORA 17,00 CSU Cuadripol Brasov – ACS Dan Dacian Bucureşti

VINERI 7 IUNIE – SALA UNIVERSITATE

JOC 1 ORA 10,00 LPS TG. Mureş – U Mobitelco 1 Cluj Napoca

JOC 2 ORA 12,00 CS Dinamo CSS 6 Buc- ACS Dan Dacian Buc.

JOC 3 ORA 14,00 ACS Vipo Bucuresti – CSS Tg. Jiu

JOC 4 ORA 16,00 CSS Viitorul Cluj 1 Napoca- CSU Cuadripol Brasov

SÂMBĂTĂ 7 IUNIE – SALA UNIVERSITATE

JOC 1 ORA 11,00 5-8 places

JOC 2 ORA 13,00 5-8 places

JOC 3 ORA 15,00 1-4 places

JOC 4 ORA 17,00 1-4 places

5-6 places

JOC 5 ORA 18,45 învingătoare 5-8 joc.1- învingătoare 5-8 joc.2

7-8 places

JOC 6 ORA 20,15 învins 5-8 joc.1-învins 5-8 joc.2

DUMINICA 9 IUNIE 2013 – ARENA ANTONIO ALEXE

JOCURI 9,00- 17,00 FINALE (masculin,feminin)

ORA 17,00 – FESTIVITATE DE PREMIERE F.R. BASCHET



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !