Sistare alimentare cu apă – intersecția străzilor Barierei și Căii Ferate
Oradea, 29.01.2026 – Compania de Apă Oradea informează consumatorii că, în noaptea de 29 spre 30 ianuarie 2026, va fi necesară oprirea furnizării apei potabile în intervalul orar 21 – 06, ca urmare a executării unor lucrări tehnice de relocare a rețelelor de utilități în cadrul proiectului de investiții privind electrificarea și reabilitarea liniei de cale ferată Cluj Napoca – Oradea – Episcopia Bihor.
Lucrările se vor desfășura în zona intersecției străzii Barierei cu strada Căii Ferate și vor fi afectați consumatorii de pe străzile:
- Calea Clujului – parțial
- Moliere cu străzile adiacente
- Gutemberg cu străzile adiacente
- Dragoș Vodă – zona de case
- Timotei Cipariu
- Căii Ferate
- Rampei
- Barierei – zona de case
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat, însă lucrările nu pot fi executate în condiții de siguranță și conformitate tehnică fără întreruperea temporară a alimentării cu apă.
Recomandăm consumatorilor afectați să își asigure rezervele de apă necesare pentru intervalul menționat. După reluarea furnizării, este posibil ca apa să prezinte turbiditate temporară, caz în care se recomandă utilizarea acesteia doar în scopuri menajere până la limpezire.
Compania de Apă Oradea le mulțumește consumatorilor pentru înțelegere și colaborare.
Cu respect,
Compania de Apă Oradea

Citiți principiile noastre de moderare aici!