BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Jocul colectiv va fi decisiv”

„Jocul colectiv va fi decisiv”

la 9 October 2013 08:53
9 October 2013 08:53
Baschetbaliştii de la CSM Oradea dispută miercurii meciul din deplasare cu CSU Atlassib Sibiu.
Scris de erdei - Baschetbaliştii de la CSM Oradea dispută miercurii meciul din deplasare cu CSU Atlassib Sibiu.

Trimite articolul

X

CSM Oradea îşi doreşte să confirme debutul bun din noua ediţie de campionat şi să obţină prima victorie din deplasare, în partida cu CSU Atlassib. Meciul va avea loc miercuri cu începere de la ora 18:45 şi va fi transmis în direct la Digi Sport 3.

Jucătorii orădeni sunt conştienţi de dificultatea partidei. „Orice deplasare din actuala ediţie de campionat este foarte grea, poate cu excepţia celei de la Constanţa. Nicăieri nu putem spune că mergem să câştigăm sută la sută. Sibiul este o echipă puternică şi are în lot numeroşi jucători care pot face diferenţa, cum sunt Ceskovic, Austin, Lee şi alţii. Eu cred însă că noi ne avem valoarea şi capacitatea să câştigăm la Sibiu. Ei ne-au bătut în meciul amical din presezon, dar altele sunt acum datele problemei. Cred că jocul colectiv va fi decisiv în stabilirea rezultatului”, a declarat internaţionalul orădean Titus Nicoară.

Probleme medicale

Opinia sa este împărtăşită şi de managerul CSM Oradea, Şerban Sere. „Aşa cum am mai spus, actuala ediţie de campionat este foarte dificilă. Nu trebuie să mai facem comparaţii cu sezonul trecut şi cea mai bună dovadă în acest sens sunt rezultatele din prima etapă. Orice victorie în deplasare poate să facă diferenţa în stabilirea ierarhiei finale, de aceea fiecare meci este extrem de important. Sibiul este o echipă cu mare tradiţie în baschetul masculin românesc, care merită respect. Este o echipă greu de bătut pe propriul teren. În opinia mea, şansele în acest meci sunt egale. Dacă vom bate la Sibiu, putem spune că am avut un start bun în campionat, care ne poate conferi un moral ridicat pentru viitor, inclusiv pentru meciurile din FIBA EuroChallenge. Cred că experienţa superioară a jucătorilor noştri, precum şi micile detalii vor face diferenţa”, a spus Şerban Sere.

Antrenorul Cristian Achim se confruntă cu unele probleme medicale ale jucătorilor săi. Astfel, Comagic este incert după recidiva entorsei, iar Subotic are o inflamaţie musculară, în urma unei contuzii puternice pe care a suferit-o la gambă. Se speră că el va fi apt de joc la ora meciului de la Sibiu.

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet masculin ,
csm oradea ,
CSU Atlassib Sibiu
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    CSM CSU Raiffeisen Oradea s-a impus la scor în fața ultimei clasate din LNBM
    După două înfrângeri consecutive, „leii roșii” au regăsit drumul spre victorie în ultimul meci susținut acasă în sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin.

    Economic

    Proiectul legii salarizării trebuie adoptat în 2026, avertizează ministrul Pîslaru
    Ministrul Investiţiilor şi Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, a afirmat joi că proiectul legii salarizării trebuie adoptat în acest an pentru a stabili o „ţintă” privind modul de corectare a inechităţilor din administraţie, precizând că implementarea ar putea dura mai mulţi ani.

    Bihon Decese

    Decese 9 aprilie

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Tot cash-ul în pașaport!” Noi acuzații aduse polițistului de frontieră bihorean arestat în cazul „Mită de la bancomat”
    Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor a solicitat prelungirea arestului în cazul agentului de Poliție de Frontieră Cristian Ban, trimis după gratii sub acuzația că l-a dus cu autospeciala pe un șofer bulgar până la un bancomat, de unde străinul a retras bani pentru a-i da mită omului în uniformă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Proiectul bugetului Primăriei: 3,3 miliarde de lei venituri și 1,4 miliarde de lei pentru investiții. 2026 declarat “Anul educației”
    Primarul municipiului Oradea, Florin Birta, împreună cu directorul economic al Primăriei Oradea, Eduard Florea, au prezentat, în 9 aprilie, în cadrul unei conferințe de presă, proiectul de buget al municipiului Oradea pentru anul 2026, document care intră în dezbatere publică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO. Doi tineri, arestați pentru tentativă de omor, după ce l-au atacat cu coada unei furci și un cuțit pe un bărbat
    Un scandal petrecut în localitatea Săldăbagiu de Barcău, comuna Balc, și care a fost la un pas să se încheie tragic pentru un bărbat atacat de doi tineri cu bucăți de lemn și cu un cuțit a ajuns în atenția Parchetului Bihor, care a obținut arestarea celor doi agresori.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X