Krapic (2,02 metri) joacă pe poziţia 4 şi a evoluat în sezonul trecut la BCM U Piteşti în turul campionatului, respectiv la CSU Asesoft Ploieşti în retur. El a semnat un contract valabil petru sezonul 2014/2015 cu CSM Oradea. Conform site-ului clubului orădean, Krapic a disputat 13 partide pentru BCM U Piteşti, având medii pe meci de 10,2 puncte marcate, indice de eficienţă 10,2 şi 3,9 recuperări. La CSU Asesoft, jucătorul croat a jucat în 25 de partide, având medii pe meci de 9,3 puncte marcate, indice de eficienţă de 10,2 şi 4 recuperări. În vârstă de 28 de ani, Krapic a avut prestaţii remarcabile în cele cinci meciuri ale finalei dintre CSU Asesoft şi CSM Oradea, când a realizat pentru ploieşteni medii de 11,6 puncte marcate, 5,8 recuperări şi indice de eficienţă 13.
Ante Krapic constituie a doua achiziţie pentru CSM Oradea în această vară, după Adrian Guţoaia, ambii provenind de la campioana en titre, CSU Asesoft Ploieşti.
Krapic a semnat cu CSM Oradea
Echipa de baschet CSM Oradea a efectuat recent o nouă achiziţie, legitimându-l pe jucătorul croat Ante Krapic.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Dosarul în care fostul director al Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier (ISCTR) Bihor, Cristin Țepele, a fost anchetat sub acuzațiile de luare de mită și folosirea de informaţii ce nu sunt destinate publicităţii ori permiterea accesului unor persoane neautorizate la aceste informaţii va fi judecat la Tribunalul Bihor.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Condițiile de ceață și polei se vor menține în cursul nopții de marți, precum și în dimineața zilei de miercuri, 16 - 17 decembrie.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Potrivit oficialilor care au vizitat de curând șantierele lucrărilor, loturile Suplacu de Barcău - Chiribiș și Chiribiș - Biharia ar putea fi inaugurare în următorii doi ani, însă Asociația Pro Infrastructură (API) are un punct de vedere diferit.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Val de viroze în Bihor. Direcția de Sănătate Publică (DSP) a înregistrat o mie de cazuri noi în plus față de săptămâna trecută și 406 față de aceeași săptămână din 2024.
BIHON Sport local
În ultimul meci din Liga 3 jucat în 2025, CS Bihorul Beiuş a pierdut cu CSM Sighetu Marmaţiei, scor 1-2 (1-0).
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Judecătoria Salonta l-a trimis în arest, pentru a doua oară în acest an, pe un tânăr de 19 ani, din Tinca, acuzat de comiterea a două furturi.
Citiți principiile noastre de moderare aici!