BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Primele transferuri la CSM Oradea! Goran Gajovic va juca la Oradea

Primele transferuri la CSM Oradea! Goran Gajovic va juca la Oradea

la 13 July 2017 16:04 Reactualizat la: 13 July 2017 16:04
13 July 2017 16:04 Reactualizat la: 13 July 2017 16:04
CSM CSU Oradea a anunțat în cursul zilei de joi, 13 iulie, primul transfer.
Scris de Demian - CSM CSU Oradea a anunțat în cursul zilei de joi, 13 iulie, primul transfer.

Trimite articolul

X

Deși multe echipe și-au definitivat lotul, CSM Oradea încă este în proces de formare. Până acum în lotul orădenilor erau doar doi jucători asigurați, Titus Nicoară și Bobe Nicolescu. 

Goran Gajovic revine în campionatul României după un sezon petrecut la în prima ligă din Franța, la JDA Dijon, echipă care s-a clasat pe locul 13. „În 15 partide disputate pentru formația amintită, Gajovic a avut medii statistice de 2.5 puncte, 1.7 recuperări, 0.6 pase decisive și 0.6 intercepții în 13.1 minute pe meci pentru 1.5 la eficiență. El a avut procentaje de 32% la două puncte, 30% la trei puncte, respectiv 83% a linia de pedeapsă în prima ligă a Franței”, precizează site-ul csmoradea.ro.

În vârstă de 29 de ani și cu o înălțime 1.99 metri, Gajovic evoluează în principal la poziția 3, însă poate fi utilizat și la poziția 4. Acesta a evoluat în campionatul României în a doua jumătate a sezonului 2014/15 și pe tot parcursul stagiunii 2015/16, dar și în primele cinci etape din ediția 2016/17 la BC Mureș. În cele 67 de partide jucate în Liga Națională de Baschet Masculin are o medie de 11.6 puncte, 4.6 recuperări (1.1 ofensive), 2.0 pase decisive și 1.1 intercepții pentru 12.5 la eficiență în aproape 26 minute pe partidă. Procentajele sale în campionatul României sunt de 50% la două puncte, 40% la trei puncte, respectiv 84% la linia de pedeapsă.

Totodată, foarte probabil ca în lotul CSM CSU Oradea să fie reținuț și componentul naționalei de tineret U20 a României, Sebastian Ionescu.

Vine și Milosevic?

Următorul transfer pe care CSM CSU Oradea ar urma să îl anunțe este cel al lui Nemanja Milosevic. Jucătorul muntenegrean, în vârstă de 30 de ani, are 2.04 metri înălțime și evoluează ca extremă, însă poate juca și ca pivot. Acesta a mai evoluat în campionatul românesc pentru Energia Târgu Jiu, echipă cu care a reușit să câștige Cupa României și să se califice în Final Four-ul EurChallenge.

Sezonul precedent Milosevic a jucat în campionatul din Belarus, la Tsmoki Minsk și în Franța la Entente Orleans. Milosevic a mai jucat la Buducnost Podgorica, KK Mornar Bar, Tundja Yambol și Enel Basket Brindisi.

Trimite articolul

X
Taguri:
CSM CSU Oradea ,
Gajovic ,
Goran Gajovic ,
Nemanja Milosevic ,
transfer
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    Tineri interpreți din întreaga țară urcă pe scena Festivalului-concurs de muzică ușoară Art Oradea Festival - ediția a VIII-a
    Tineri talentați de la Școlile de Artă din țară vor concura pentru marele premiu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Hotărâre definitivă. Bărbatul care și-a înjunghiat fosta iubită îi va plăti acesteia daune morale de 75.000 de lei
    Curtea de Apel Oradea a menținut, printr-o hotărâre definitivă dată marți, 7 aprilie, condamnarea la 5 ani de închisoare, cu executare, a lui Adrian Mihai Piri, un bărbat de 34 de ani, din Suplacu de Barcău, judecat pentru tentativă de omor după ce și-a înjunghiat fosta iubită.

    BIHON Sport local

    Alpha Oradea s-a calificat de pe primul loc la turneul semifinal al Campionatului Național pentru junioare III
    Handbalistele antrenate de Ramona și George Tăutu au câștigat Seria P din Campionatul Național cu 13 victorii și o înfrângere și s-au calificat la turneul semifinal programat în perioada 17-19 aprilie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    Economic

    AJOFM Bihor: puțin peste 800 de locuri de muncă disponibile, cerere ridicată pentru necalificați
    Datele publicate de AJOFM Bihor pentru 8 aprilie 2026 arată că, la nivelul întregului județ, sunt disponibile doar 803 locuri de muncă.

    România

    Campanie de spionaj desfășurată la nivel global de Rusia, descoperită de FBI. La anchetă a luat parte și SRI
    O operațiune coordonată de FBI, împreună cu servicii occidentale și SRI, a expus o rețea de hackeri ruși care spiona instituții prin routere Wi-Fi vulnerabile.

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 08.04.2026 - 09.04.2026 - PL Salonta + PL Marghita
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X