BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Vom încerca să câştigăm vineri”

„Vom încerca să câştigăm vineri”

la 12 May 2016 12:30 Reactualizat la: 13 May 2016 11:25
12 May 2016 12:30 Reactualizat la: 13 May 2016 11:25
U BT Cluj-Napoca a învins CSM CSU Oradea cu scorul de 79-70 în meciul trei.
Scris de Demian - U BT Cluj-Napoca a învins CSM CSU Oradea cu scorul de 79-70 în meciul trei.

Trimite articolul

X

U BT obţine astfel prima victorie din semifinala cu CSM CSU Oradea. Verdictul seriei se amână aşadar, fiind nevoie de cel puţin încă un meci, care va avea loc vineri, cu începere de la 20:15 (în direct la Digi Sport 2), tot la Cluj-Napoca.

„Nu a fost seara noastră. De fapt, era greu de crezut că seria se poate încheia cu scorul de trei la zero în favoarea uneia dintre echipe, pentru că ambele sunt de valori foarte apropiate. Nu am avut nivelul de apărare dorit în sfertul trei. Pentru noi nu s-a schimbat nimic, ne mai trebuie tot o singură victorie pentru a termina seria. Vom încerca să o obţinem vineri”, a afirmat antrenorul Cristian Achim.

Prima înfrângere în playoff

Echipa noastră n-a mai putut reedita evoluţiile de acasă din semifinala cu U BT, trebuind să se recunoască învinsă, după un meci dominat de gazde. CSM CSU a resimţit din plin lipsa de efectiv, oboseala acumulată de jucători fiind evidentă. Orădenii au fost lipsiţi de prospeţime, iar jocul defensiv nu a mai avut vigoarea din primele două partide.

După un prim sfert adjudecat de gazde, CSM CSU a revenit puternic în sfertul secund şi a intrat în avantaj la pauza mare, când scorul era 34-36. Din nefericire, echipa noastră s-a prăbuşit literalmente în sfertul trei, când Baciu a făcut legea sub panoul nostru, înscriind nu mai puţin de 15 puncte. Jocul oaspeţilor nu a mai avut consistenţă, formaţia fiind „ţinută în viaţă” doar de reuşitele lui Zeno, care s-a aflat într-o zi fastă. U BT s-a desprins înaintea ultimului sfert, scor 61-49 şi meciul era practic jucat. Orădenii au încercat să revină în sfertul patru, dar jocul defensiv foarte modest şi imprecizia aruncărilor le-au zădărnicit eforturile. Martin Zeno a făcut un meci mare, marcând nu mai puţin de 30 de puncte, dar n-a fost suficient pentru a compensa apatia şi lipsa de inspiraţie a coechipierilor săi.

Trimite articolul

X
Taguri:
csm oradea ,
U BT Cluj
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incendiu violent la Mănăstirea Izbuc. Flăcările au cuprins una dintre chilii
    Un incendiu a izbucnit joi, în jurul 16 aprilie, în podul unei construcții în care sunt amenajate chiliile călugărilor din cadrul Mănăstirii Izbuc.

    Cultură

    „Noi vrem să fim trimbulinzi”, concert cu Maxim Belciug şi Gabriel Bălaşa la Muzeul Ţării Crişurilor
    Cei doi sunt cunoscuți pentru colaborările lor originale și pentru capacitatea de a crea spectacole care depășesc tiparele concertelor clasice.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Prețul carburanților a scăzut considerabil: cât plătesc șoferii pentru motorina și benzina standard în Oradea
    Prețurile carburanților au suferit modificări importante în data de 16 aprilie, fiind înregistrate ieftiniri semnificative, în special la rețelele OMV și Petrom, atât pentru benzina și motorina standard, cât și pentru variantele premium.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ciorba de burtă, cozonacul și sarmalele, cele mai comandate mâncăruri de Paște pe o platformă care livrează și în Oradea
    Cele mai comandate mâncăruri în perioada Sărbătorilor Pascale au fost cele tradiționale, cum ar fi ciorba de burtă, cozonacul, sarmalele, preparatele din carne de miel și mămăliga, arată o analiză realizată de o platformă de livrări, transmisă, joi, AGERPRES.

    România

    Bolojan respinge ultimatumul PSD și refuză demisia: „Când te înjură unii, e ca o binecuvântare”
    Premierul Ilie Bolojan s-a dus, miercuri seară, 15 aprilie, la reuniunea de Paşti a PNL Bucureşti.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Intenția prefectului Marcel Dragoș: Permisele și pașapoartele s-ar putea muta într-un mall din Oradea
    Finalizarea lucrărilor de reabilitare energetică a clădirii Palatului Administrativ din Piața Traian, în care funcționează Instituția Prefectului și Consiliul Județean Bihor, coroborată cu preconizata mutare a CJ în noul sediu de pe strada Republicii, va duce la eliberarea unui număr mare de birouri în imobilul din Parcul Traian.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X