BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Nu ne-am subestimat adversara”

„Nu ne-am subestimat adversara”

la 6 December 2010 07:28

„Nu ne-am subestimat adversara”

6 December 2010 07:28
<p>CSM Oradea a dispus categoric în deplasare de CSU Braşov. Luni, orădenii întâlnesc Poli Iaşi.</p>
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - <p>CSM Oradea a dispus categoric în deplasare de CSU Braşov. Luni, orădenii întâlnesc Poli Iaşi.</p>

Trimite articolul

X

Baschetbalistii orădeni au obţinut o victorie fără probleme în prima partidă a deplasării prelungite din ultimele zile, învingând CSU Cuadripol Brasov cu scorul de 90-59. A fost un succes net, în faţa unei formaţii care nu avea cum să ne pună în dificultate.

Orădenii au tranşat jocul încă din primul sfert, desprinzându-se la o diferenţă categorică, scor 8-26. Gazdele au redus din handicap în sfertul secund, scor 31-42, pe fondul relaxării echipei oaspete. Antrenorul Cristian Achim a trimis în teren rezervele şi jucătorii tineri, preferând să odihnească titularii în vederea meciului de luni, cu Poli Iaşi. După pauză, oaspeţii au apăsat din nou pe acceleraţie, iar diferenţa de pe tabela de marcaj a căpătat proporţii, scorul devenind 48-75. În sfertul patru, CSM Oradea şi-a mai mărit în continuare avantajul, scor final 59-90.

Diferenţă reală

„Am făcut un meci bun, în condiţiile în care nu ne-am subestimat adversara şi am jucat serios. Acest lucru ne-a permis să rulăm tot lotul de jucători şi să le permitem titularilor să joace mai puţin. Mandic a avut 15 minute jucate, iar Topcov 10 minute. Sunt mulţumit de rezultat şi de jocul echipei, iar diferenţa înregistrată este reală”, a declarat managerul secţiei de baschet masculin a CSM Oradea, Şerban Sere.

Luni seară, CSM Oradea va juca tot în deplasare cu Politehnica Iaşi, într-un meci-restanţă contând pentru etapa a II-a a Diviziei A. „Mergem să câştigăm la Iaşi. Suntem optimişti, dar la fel ca la Braşov, nu trebuie să ne subestimăm adversarii. Politehnica este o echipă mai puternică decât Braşovul, vom avea un meci mai dificil”, a afirmat Şerban Sere.

G.N.

CASETA TEHNICĂ

Sala Forex din Braşov

CSU Cuadripol – CSM Oradea 59-90 (8-26, 23-16, 17-33, 11-15)

CSU Cuadripol: Chiriac, Tace, Paliciuc 9, Andrieş 2, Bubanja 19 (2×3), Buruiană 7, Diaconescu, C. Popescu, Boian 2, Tatu 18 (2), Codin 2, Forreiter. Antrenor: Eugen Roşu

CSM Oradea: Pascu, Ştefan 8 (1), Szijártó 3 (1), Maric 22 (2), Paşca 4, Topcov 4, Hora 3 (1), Mandic 8, Török 6, Lázár 5, Mitchell 4, Schachtner 23 (3). Antrenor: Cristian Achim

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet ,
csm oradea ,
CSU Cuadripol Braşov
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon Decese

    Decese 06.08.2026

    România

    Ce este interzis să faci de Schimbarea la Față. Tradiții și superstiții păstrate din bătrâni și respectate an de an
    Pe 6 august, credincioșii ortodocși sărbătoresc Schimbarea la Față a Domnului, praznic important înscris în calendar cu cruce roșie. Cunoscută în tradiția populară drept Probrejenia sau Oprejenia, ziua este asociată cu primele semne ale apropierii toamnei și cu schimbările din natură.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Băile Felix devine gazda Thermal Days 2026 – patru zile de muzică live, spectacole și experiențe de neuitat
    Stațiunea Băile Felix se pregătește să găzduiască, în perioada 6–9 august 2026, una dintre cele mai așteptate manifestări ale verii – Thermal Days 2026, un eveniment care va reuni pe aceeași scenă artiști consacrați din România și din străinătate, alături de tineri interpreți și concurenți ai Enjoy Music Festival.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 6 august, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 6 august.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    „Căldură mare, mon cher”. Derby-ul bihorean din Cupa României a avut nevoie de „loteria penalty-urilor”
    După ce au eliminat pe CS Bihorul Beiuș, respectiv Unirea Tășnad, Lotus Băile Felix și Crișul Sântandrei s-au confruntat pentru un loc în turul III al Cupei României.

    Bihon CSM Oradea

    Mikko Riipinen, noul antrenor al „leilor roșii”: „Îmi doresc ca echipa să practice un baschet modern, atletic și cât mai rapid”
    În conferința de presă de miercuri, președintele CSM Oradea, Șerban Sere, i-a prezentat pe team managerul echipei CSM CSU Raiffeisen - Titus Nicoară, pe antrenorul principal - Mikko Riipinen și pe antrenorul secund - Ciprian Enache. Cei trei au venit în această vară la formația „leilor roșii”.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X