Florin H. în vârstă de 21 ani, din localitatea Fădimac, comuna Balinţ, elev la Grupul Şcolar ”Valeriu Branişte”, a plecat săptămâna trecută împreună cu un prieten la scăldat. A intrat în apă în jurul orei 16, lângă piciorul podului de cale ferată de pe strada Timişoarei şi nu a mai ieşit. Tânărul nu ştia să înoate. Pompierii lugojeni îl caută pentru a şasea zi consecutiv, în speranţa că îi vor putea aduce la mal trupul neînsufleţit. Din păcate vremea le creează probleme. ”Zilnic am avut acţiuni de căutare a tânărului, însă până acum nu am reuşit să dăm de el. Luni, 14 mai, am fost cu barca până la barajul de la Coştei, dar degeaba. Vom continua să controlăm întregul perimetru şi astăzi până la lăsarea întunericului, însă speranţele sunt slabe, vremea nu ne ajută. Apa este mare şi rece, astfel că nu permite cadavrului să intre în putrefacţie pentru a se ridica la suprafaţă”, declara mr. Cristinel Coneru, locţiitorul comandantului Detaşamentului de Pompieri Lugoj.
Cautarile tanarului inecat in Timis acum 6 zile continua
Reactualizat la:
Căutările tânărului dispărut în apele Timişului în urmă cu şase zile continuă şi astăzi. Florin din comuna timişeană Balinţ a plecat la scăldat împreună cu un un coleg de internat, al Grupului Şcolar ”Valeriu Branişte” din Lugoj. Gestul i-a fost fatal. Tânărul de 21 de ani nu ştia să înoate.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
Bihon CSM Oradea
Echipa ilfoveană și-a arătat din nou colții în partida de duminică seară, contând pentru etapa a 20-a a Ligii Naționale de baschet masculin. CSO Voluntari s-a impus cu scorul de 92-79, după o partidă pe care a dominat-o cu multă autoritate.
BIHON Sport local
Decizia luată de Gigi Becali după înfrângerea cu CFR Cluj a fost pusă în practică și astfel locul lui Ștefan Târnovanu a fost luat de portarul orădean Matei Popa, care se încadrează și regulii under.
FC Bihor
Echipa antrenată de Erik Lincar a avut o prestație solidă în fața echipei din Kazahstan.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
A băut o zi întreagă în mai multe localuri din Săcueni, a continuat acasă, iar la un moment dat s-a hotărât brusc să dea foc depozitului la care lucra.
România
Angajații din România pot beneficia de zile libere plătite în cazul unor situații familiale deosebite, precum decesul unei rude apropiate, căsătoria sau nașterea unui copil, acestea fiind acordate separat de concediul de odihnă, conform Codului Muncii.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Dispensarul medical din comuna Lunca, locul în care comunitatea și-a căutat sprijinul pentru sănătate de-a lungul anilor, urmează să fie complet modernizat.
Citiți principiile noastre de moderare aici!