BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
CF Liberty e la un punct de faza semifinala a CN

CF Liberty e la un punct de faza semifinala a CN

la 14 May 2012 09:56 Reactualizat la: 14 May 2012 10:00
14 May 2012 09:56 Reactualizat la: 14 May 2012 10:00
Centrul de Fotbal Liberty Salonta a început în forţă turneul zonal al Campionatului Naţional, rezervat juniorilor B, pe care îl găzduieşte.
Scris de Teodor Biriş - Centrul de Fotbal Liberty Salonta a început în forţă turneul zonal al Campionatului Naţional, rezervat juniorilor B, pe care îl găzduieşte.

Trimite articolul

X

În prima zi, echipa pregătită de Halasz Laszlo a învins cu 2-0 formaţia Şcolii de Fotbal Gică Popescu prin golurile marcate de Moldovan şi un autogol după o centrare a lui Chiş. Din păcate, în ultimul minut atacantul George Puşcaş, a fost eliminat şi va rata meciurile următoare. Anca-Trip – Chiș, Tolan, Boneta, Asandului – Chețan, Moldovan, Szilagyi – Mureșan, Pușcaș, Mladoniczky. Pe parcurs au mai fost intrat Dragoș, Marcu și Crișan. În celălalt meci, CFR Cluj a dispus de LPS Sebeş cu 4-2.

Le ajunge un egal

Sâmbătă, în ziua a doua, Liberty a trecut cu 3-2 de LPS Sebeş, meci în care s-au jucat cu ocaziile. Salontanii au ratat nouă situaţii singuri cu portarul, iar asta era să-i coste deoarece LPS Sebeş au condus cu 1-0 şi au egala la 2-2. Golurile salontanilor au fost marcate de Szilagyi, Tolan şi Asandului. Antrenorul Halas Laszlo a început jocul cu Anca-Trip – Chiș, Tolan, Boneta, Asandului – Chețan, Dragoș, Szilagyi – Moldovan, Mladoniczky, Marcu. Pe parcurs au mai intrat Sârbu, Gabor și Mureșan.

În celălalte joc, Şcoala Gică Popescu a învins CFR Cluj cu 3-1. După două etape, CF Liberty are 8 puncte şi mai are nevoie de o remiză pentru a se califica la faza semifinală a Campionatului Naţional. Luni, ambele meciuri se joacă de la ora 11, Şcoala Gică Popescu– LPS Sebeş, pe terenul din Salonta, iar meciul CF Liberty – CFR Cluj se dispută pe terenul din Mădăras. Prima clasată va obţine calificarea pentru semifinalele Campionatului Naţional, programate la Buftea, pe data de 25 mai. Finala competiţiei va avea loc tot la Buftea în 27 mai.

Urmariti de un scouter din Anglia

 

Trimite articolul

X
Taguri:
cf liberty ,
cfr cluj ,
gică popescu ,
juniori b
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Pasajele din Centrul Civic, curățate de echipajele RER
    Vineri dimineața, 17 aprilie, echipele Serviciului de salubritate din cadrul Direcției Tehnice au intervenit pentru curățarea pereților pasajelor din zona Centrului Civic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Prețul carburanților continuă să scadă. Mai multe stații din Oradea vând motorina standard sub 9 lei/litru
    Prețurile carburanților continuă să se modifice, o nouă schimbare fiind operată în cursul zilei de vineri, 17 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Telefoane contrafăcute, vândute pe stradă și în centre comerciale din Oradea. Vânzătorul juca banii la „păcănele”
    Un bărbat de 46 de ani, din Oradea, a fost condamnat la un an și 2 luni de închisoare, cu suspendare, după ce a vândut telefoane, căști și smartwatch-uri contrafăcute unor persoane pe care le aborda pe stradă sau în centre comerciale din municipiu.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un bărbat de 78 de ani a plecat de acasă și nu s-a mai întors. L-ați văzut?
    Polițiștii au fost sesizați cu privire la dispariția bărbatului în cursul zilei de vineri, 17 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Vitezomani pe DEx16, lângă Oradea: doi șoferi, prinși circulând cu 185 km/h și 208 km/h într-o singură zi
    Cei doi șoferi au fost depistați de polițiști în cursul zilei de joi, 16 aprilie. 1

    Cultură

    Lucrări de Beethoven, Zemlinsky şi Nino Rota într-un concert de trio pentru clarinet, violoncel și pian
    Pe scenă vor urca clarinetistul Emil Vişinescu, violoncelistul Elvis Ciuculescu şi pianistul Toma Popovici.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X