Meciul arbitrat de către Rusu Gheorghe a durat 2 ore şi jumătate şi s-a terminat la egalitate (4-4). În urma loviturilor de la 11 metri, formaţia Old Boys a avut câştig de cauză. De remarcat, de la formaţia activă Jolte Adrian, care a marcat 4 goluri, dar şi Adi Rus, Robert Hasas, Geczi Kal Mihai şi prestaţiile jucătorilor de la Old Boys: Şchiop Gigi (fost jucător la Alumina Oradea), Puşcău Alexandru, Cosma Dorel, primarul comunei Vadu Crişului (foşti jucători de fotbal în divizia C la echipa Minerul Şuncuiuş), Caba Cosmin, Şchiop Dan, Bodea Sorin, Şchiop Mircea, Pali T (foşti jucători la Stanca Vadu Crişului).
Confruntări în „sportul rege”
Sâmbătă, pe terenul de fotbal de la Vadu Crişului a avut loc un meci de fotbal între formaţia din liga a V-a A.S Vadu Crisului şi echipa de Old Boys a comunei, jucători care au activat de-a lungul timpului la această formaţie.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Termoficare Oradea anunță că, în urma finalizării lucrărilor la rețeaua de canalizare de pe strada Sovata, în apropierea magazinului Penny, va fi necesară întreruperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și pentru încălzire.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Era seara zilei de 1 decembrie, prima zi din „luna cadourilor” când stâlpul familiei a luat decizia de a merge la sediul Poliției Municipiului Oradea pentru a cere ajutorul pentru familia sa.
România
Un proiect de un miliard de euro, care își propune să transforme mitul lui Dracula într-o destinație majoră de divertisment, prinde contur lângă București.
BIHON Sport local
Pugilistul Ionuț Mădălin Călugăr a pus Oradea pe harta medaliaților la Campionatul European de Box pentru juniori U17 desfășurat la Kienbaum (Germania).
România
Premierul Ilie Bolojan a oferit, fiind invitat la DigiFM, explicații detaliate privind impactul bugetar al eliminării unor scutiri fiscale, în contextul numeroaselor întrebări primite de la ascultători.
Citiți principiile noastre de moderare aici!