BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Luceafărul Oradea a făcut scor cu Şoimii Lipova

Luceafărul Oradea a făcut scor cu Şoimii Lipova

la 27 July 2019 18:45 Reactualizat la: 27 July 2019 18:46

Luceafărul Oradea a făcut scor cu Şoimii Lipova

27 July 2019 18:45 Reactualizat la: 27 July 2019 18:46
Cu o săptămână înainte de startul sezonului, Luceafărul Oradea a obţinut o victorie concludentă în ultimul joc de verificare. Încă din debutul partidei cu Şoimii Lipova, gazdele au arătat poftă de joc, iar în minutul 6 au trecut pe lângă gol, reluarea cu capul a lui Paraschiv fiind respinsă de portarul Pădure.
Scris de farcas - Cu o săptămână înainte de startul sezonului, Luceafărul Oradea a obţinut o victorie concludentă în ultimul joc de verificare. Încă din debutul partidei cu Şoimii Lipova, gazdele au arătat poftă de joc, iar în minutul 6 au trecut pe lângă gol, reluarea cu capul a lui Paraschiv fiind respinsă de portarul Pădure.

Trimite articolul

X

Bihorenii au deschis scorul în minutul 16 când Prejmerean a trimis o pasă lungă cu exteriorul, puştiul Peter a preluat la 16 metri, a pătruns în careu şi a şutat plasat la colţul lung (1-0). Activi în ofensivă, „luceferii” se puteau distanţa două minute mai târziu când Pădure a respins salvator şutul puternic expediat de V. Pop de la 22 de metri. Paraschiv şi-a trecut şi el în cont o ocazie mare în minutul 21, când bine angajat de Oros a scăpat singur dar a şutat slab de la 10 metri şi portarul arădean a prins.

A treia oară a fost cu noroc pentru Paraschiv, golgheterul U21 al sezonului trecut, care a rămas singur cu Pădure şi de trimis în plasă din 10 metri (2-0). Cea mai frumoasă fază a reprizei au creat-o V. Pop, Paraschiv şi Peter, dar ultimul a trimis puţin pe lângă poartă de la 8 metri (42).

În debutul părţii a doua ambele echipe au ratat câte o ocazie importantă, V. Pop (49), respectiv Trabalka (55), după care scorul a devenit 3-0. V. Pop a fost busculat în careu de Bercu, iar penalty-ul acordat a fost transformat fără emoţii de golgheterul Luceafărului din sezonul trecut (57). La zece minute distanţă, gazdele s-au desprins la 4-0, golul fiind marcat de portughezul Rogerio (20 de ani) din pasa lui Luduşan. Din pasator Luduşan a devenit marcator, reluând în plasă, din 4 metri, centrarea ideală a lui Roşu (5-0). Victorie de moral pentru „luceferi” înainte de debutul de campionat în care se vor duela cu Sportul Snagov.

Convocat la lotul U19

În acest meci au fost menajaţi Răileanu, Nemeş, Costea şi Vlad Rusu, în timp ce Alexandru Negrean a fost convocat la echipa naţională U19 a României pentru meciurile amicale cu Israel din 6 şi 8 august, programate la Centrul Naţional de Fotbal de la Buftea. Lotul este pregătit de selecţionerul Laurenţiu Roşu.

CASETA TEHNICĂ

LUCEAFĂRUL ORADEA – ŞOIMII LIPOVA 5-0 (2-0)

Au marcat: P. Peter 16, Paraschiv 41, V. Pop 57 penalty, Rogerio 67, Luduşan 74
Luceafărul: Anca Trip – Dunca, Cr. Oros, Yabre, Ciul – Mitrică, Prejmerean, Hăjmăşan, P. Peter– V. Pop, Paraschiv. Antrenor: Cristian Lupuț. Au mai jucat Moga – Chiorean, C. Roşu, Luduşan, Core, Băican, M. Balogh, Rogerio, Parnău, Creţ, Porumb.
Şoimii: Pădure – Savin, Polgar, Bercu, Filimon, M. Vlad, M. Popa, Lazea, Istrate, Banyoi, Sulea. Antrenor: Flavius Sabău. Au mai jucat Buta – Nagy, Dolga, A. Popa, Prună, Dobrean, Simion, D. Rusu, Trabalka, Obrad.
Arbitri: Bogdan Guler – Bogdan Gireadă, Ludovic Zifceac

Trimite articolul

X
Taguri:
luceafarul oradea ,
Soimii Lipova
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Concert caritabil pentru Jasmine, minora rănită grav în accidentul rutier de pe DN1
    Restaurantul Black Wolf de pe Str. Ștefan Octavian Iosif nr. 7 va găzdui joi, 2 aprilie, un eveniment caritabil pentru sprijinirea unei tinere aflate într-o luptă dificilă pentru recuperare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Profesorul din Curtuișeni, acuzat de viol, a cerut să fie eliberat și pus în arest la domiciliu. Ce a decis instanța
    Andrei Marozsan, profesorul de 47 de ani de la Școala Gimnazială din Curtuișeni, acuzat că ar fi agresat sexual și chiar ar fi violat-o pe o fostă elevă a sa, în vârstă de 14 ani, a cerut Judecătoriei Marghita să fie eliberat din arest, unde se află de 8 luni.

    România

    România, obligată de Bruxelles să plătească 600 de milioane de euro către Pfizer pentru vaccinuri anti-COVID
    Un tribunal din Bruxelles a condamnat miercuri, în primă instanță, Polonia și România să plătească un sold restant pentru vaccinurile anti-COVID comandate de la grupul farmaceutic Pfizer/BioNTech, în valoare de 1,3 miliarde de euro și, respectiv, 600 de milioane de euro, potrivit unui comunicat al instanței, transmite AFP. 2

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    Cultură

    VIDEO
    „Semne pe trup”, un nou single semnat de Călin Pop, inclus în compilaţia caritabilă MusInk For Humanity II
    Premiera videoclipului a avut loc miercuri, 1 aprilie, pe platformele de streaming.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un bihorean urmărit internațional, suspectat de implicare într-o rețea de hoți ce opera în Belgia, s-a predat în Oradea
    Un bărbat de 30 de ani, originar din Vârciorog, a fost arestat provizoriu pentru 15 zile de Curtea de Apel Oradea, după ce pe numele său a fost emis de autoritățile judiciare din Belgia un mandat european de arestare sub acuzația de furt.

    BIHON Sport local

    Atleți orădeni medaliați la Campionatele Naționale U13 și U14
    În perioada 28-29 martie la București s-a desfășurat faza finală a Campionatului Național de atletism în sală pentru copii U13 și U14.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X