BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Miercuri începe turneul final EMF Champions League la Arena Antonio Alexe

Miercuri începe turneul final EMF Champions League la Arena Antonio Alexe

De Teodor Biriș
la 5 September 2023 18:33 Reactualizat la: 5 September 2023 18:36

Miercuri începe turneul final EMF Champions League la Arena Antonio Alexe

5 September 2023 18:33 Reactualizat la: 5 September 2023 18:36
Foști fotbaliști precum Alex Bourceanu, Florin Cernat, Ionuț Pârvu sau Sergiu Costin vor juca la Oradea.
Scris de Teodor Biriș - Foști fotbaliști precum Alex Bourceanu, Florin Cernat, Ionuț Pârvu sau Sergiu Costin vor juca la Oradea.

Trimite articolul

X

După 24 de ani, Arena Antonio Alexe găzduiește un nou turneu final de Champions League în care este angrenată o echipă din Oradea. În 1999, JC Liberty Oradea triumfa în competiția supremă continentală la judo, în fața unei săli arhipline. Ne dorim ca istoria să se repete și acum, când în loc de tatami avem iarbă sintetică, iar în loc de Liberty, bihorenii vor avea ocazia să încurajeze pe AEK Oradea, în tentativa de a păstra trofeul cucerit anul trecut.

[eadvert]

Ediția 2023 a EMF Champions League și Master se va desfășura la Arena Antonio Alexe și Baza Tineretului din Oradea în perioada 6-10 septembrie. 26 de echipe la Champions League și 10 la Master își vor disputa trofeele puse în joc. Suprafața sintetică a fost montată luni. iar de marți echipele au început antrenamentele la Arenă.

Primul meci la Arena Antonio Alexe se va juca miercuri de la ora 16:00, Ajax Dulcisimo Galați, campioana României, cu BT Servis Valika Gorica (Croația). Ceremonia de deschidere este programată azi de la ora 20:00, după care, de la ora 21:00, va evolua AEK Oradea, deținătoarea trofeului, în compania echipei Nottingham Forest Livorno (Italia). Ultimul joc al zilei la Arenă este PFF Szanto (Ungaria) – SV Medicus (Bosnia Herțegovina). AEK va disputa celelalte două jocuri din grupă joi cu Even Yehuda (Israel, ora 12:00) și cu DXC Technology (Bulgaria, ora 20:00), ambele la Arena Antonio Alexe.

Pe două terenuri de la Baza Tineretului se vor desfășura meciuri în cadrul competiției, primele fiind: Sportsko Bratsvo Sabornog Hrama (Muntenegru) – Extratereștii Bistrița (ora 16:00, teren 1) și Ostravský Zábřeh (Cehia) – Gradska Pivnica Novi Sad (Serbia), ora 16:00, teren 2. Primele două clasate din cele 7 grupe, plus cele mai bune două locuri 3 se califică în fazele eliminatorii.

Începând cu sferturile de finală de vineri, toate meciurile se vor juca la Arena Antonio Alexe. Sâmbătă se vor desfășura semifinalele (orele 10:00 și 11:00), finala mică (ora 20:00) și finala mare (ora 21:00)

Nume importante

La Oradea, preponderent la Master, vor juca foști fotbaliști campioni, cu prezențe în cupele europene și la națională, precum Florin Cernat, Alex Bourceanu, Sorin Frunză (toți Legends Galați), ultimii doi evoluând și pentru campioana României la minifotbal Ajax Dulcismo Galați, Sergiu Costin (Extratereștrii Bistrița) sau fostul stelist Ionuț Pîrvu de la Liriada Râșnov, unde va fi coechipier cu orădeanul Tibor Szeles, Epaminonda Nicu sau Stelian Stancu (ambii Tazmannschaft București). Intrarea spectatorilor este liberă.

AEK Oradea este deținătoarea trofeului FOTO: EMF

Programul competiției EMF Champions League FOTO: EMF

Programul EMF Masters

Trimite articolul

X
Taguri:
aek oradea ,
arena antonio alexe ,
EMF Champions League
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Concert caritabil pentru Jasmine, minora rănită grav în accidentul rutier de pe DN1
    Restaurantul Black Wolf de pe Str. Ștefan Octavian Iosif nr. 7 va găzdui joi, 2 aprilie, un eveniment caritabil pentru sprijinirea unei tinere aflate într-o luptă dificilă pentru recuperare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Profesorul din Curtuișeni, acuzat de viol, a cerut să fie eliberat și pus în arest la domiciliu. Ce a decis instanța
    Andrei Marozsan, profesorul de 47 de ani de la Școala Gimnazială din Curtuișeni, acuzat că ar fi agresat sexual și chiar ar fi violat-o pe o fostă elevă a sa, în vârstă de 14 ani, a cerut Judecătoriei Marghita să fie eliberat din arest, unde se află de 8 luni.

    România

    România, obligată de Bruxelles să plătească 600 de milioane de euro către Pfizer pentru vaccinuri anti-COVID
    Un tribunal din Bruxelles a condamnat miercuri, în primă instanță, Polonia și România să plătească un sold restant pentru vaccinurile anti-COVID comandate de la grupul farmaceutic Pfizer/BioNTech, în valoare de 1,3 miliarde de euro și, respectiv, 600 de milioane de euro, potrivit unui comunicat al instanței, transmite AFP. 2

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    Cultură

    VIDEO
    „Semne pe trup”, un nou single semnat de Călin Pop, inclus în compilaţia caritabilă MusInk For Humanity II
    Premiera videoclipului a avut loc miercuri, 1 aprilie, pe platformele de streaming.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un bihorean urmărit internațional, suspectat de implicare într-o rețea de hoți ce opera în Belgia, s-a predat în Oradea
    Un bărbat de 30 de ani, originar din Vârciorog, a fost arestat provizoriu pentru 15 zile de Curtea de Apel Oradea, după ce pe numele său a fost emis de autoritățile judiciare din Belgia un mandat european de arestare sub acuzația de furt.

    BIHON Sport local

    Atleți orădeni medaliați la Campionatele Naționale U13 și U14
    În perioada 28-29 martie la București s-a desfășurat faza finală a Campionatului Național de atletism în sală pentru copii U13 și U14.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X