BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Natalia Andrei deplânge starea sportului românesc

Natalia Andrei deplânge starea sportului românesc

la 29 May 2016 18:55
29 May 2016 18:55
Iniţiat şi organizat de Asociaţia Simona Kadas, Crosul „Aleargă cu campionii” a ajuns în acest an la cea de-a treia ediţie.
Scris de Demian - Iniţiat şi organizat de Asociaţia Simona Kadas, Crosul „Aleargă cu campionii” a ajuns în acest an la cea de-a treia ediţie.

Trimite articolul

X

Competiţia s-a desfăşurat în Parcul „IC Brătianu” şi s-a bucurat de o numeroasă participare. Invitata specială a concursului a fost multipla campioană europeană şi mondială Natalia Andrei, fostă deţinătoare a recordului mondial în proba de 1.500 metri. Cea de-a doua vedetă invitată, Fiţa Lovin nu a putut fi prezentă din cauza unor probleme personale.

Natalia Andrei a lăudat iniţiativa soţilor Simona şi Carol Kadas de a organiza periodic acţiuni sportive de masă. „În trecut, pe vremea noastră, exista Daciada, un program naţional dedicat sportului de masă. Numeroşi atleţi şi sportivi de excepţie au fost descoperiţi la astfel de concursuri. Din păcate, acum nu mai există o viziune unitară asupra sportului. Totul se desfăşoară mai mult la întâmplare, iar efectele sunt dezastruoase, le vedem cu toţii”, a afirmat fosta mare campioană. Natalia Andrei este dezamăgită de starea actuală a sportului românesc. „Sportul în general şi atletismul, domenii în care România se situa altădată printre ţările cu cele mai bune rezultate, se află acum în cădere. Numărul sportivilor pe care-i putem trimite la Olimpiadă este tot mai mic de la o ediţie la alta, iar rezultatele sunt pe măsură. Avem şi tot mai multe cazuri de dopaj. Este o situaţie tristă, care se va putea redresa foarte greu. Atât timp cât cei care ne conduc nu vor alcătui o strategie serioasă de revigorare a sportului românesc, starea acestuia se va înrăutăţi în continuare”, a declarat Natalia Andrei.

Fosta atletă a dat startul crosului de sâmbătă.

Trimite articolul

X
Taguri:
cros ,
Natalia Andrei ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 2 aprilie, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 2 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Comunicat de presă — Lansarea proiectului
    CUTUȘ DOREL – ÎNTREPRINDERE FAMILIALĂ lansează proiectul „Învestiții productive în acvacultură la Păstrăvăria CUTUȘ DOREL I.F.”

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oportunități diverse la Oradea Job Expo: Salesianer România recrutează pentru mai multe posturi
    Ediția de primăvară a târgului creează din nou un spațiu activ de întâlnire între companii și persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă, oferind oportunități concrete de angajare și networking profesional.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Maslu și evenimente de suflet la mănăstire

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Concert caritabil pentru Jasmine, minora rănită grav în accidentul rutier de pe DN1
    Restaurantul Black Wolf de pe Str. Ștefan Octavian Iosif nr. 7 va găzdui joi, 2 aprilie, un eveniment caritabil pentru sprijinirea unei tinere aflate într-o luptă dificilă pentru recuperare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Profesorul din Curtuișeni, acuzat de viol, a cerut să fie eliberat și pus în arest la domiciliu. Ce a decis instanța
    Andrei Marozsan, profesorul de 47 de ani de la Școala Gimnazială din Curtuișeni, acuzat că ar fi agresat sexual și chiar ar fi violat-o pe o fostă elevă a sa, în vârstă de 14 ani, a cerut Judecătoriei Marghita să fie eliberat din arest, unde se află de 8 luni.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X