BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Neinspirați în fața porții

Neinspirați în fața porții

De Teodor Biriș
la 22 November 2020 16:40

Neinspirați în fața porții

Sergiu a marcat trei goluri cu ACSFC Recea
22 November 2020 16:40
CSC Sânmartin s-a jucat cu ocaziile în prima repriză și a trebuit să se mulțumească finalmente doar cu un punct.
Scris de Teodor Biriș - CSC Sânmartin s-a jucat cu ocaziile în prima repriză și a trebuit să se mulțumească finalmente doar cu un punct.

Trimite articolul

X

La cum s-a jucat în prima parte, CSC Sânmartin are de ce să regrete să a contabilizat un singur punct după duelul de pe teren propriu cu Sportul Șimleu Silvaniei. Bihorenii au irosit 5-6 situații foarte bune de a marca, de pe toate zonele terenului. Golgheterul Sergiu Pop a scăpat de două ori pe zonă centrală, în minutele 5 și 15, însă șuturile sale nu au avut rezultatul scontat. Nici Florin Pop, din flancul drept (10 și 36), nici Ionuț Ban (21, 29 sau 44), din flancul stâng sau centru, nu au fost mai inspirați și l-au făcut mare pe portarul Șipoș.
Sergiu Pop a ratat și cu capul din 6 metri (44), după care a urmat avertismentul lui Mansour, care a reluat mult peste poartă din colțul careului de 6 metri, unde era nemarcat. Cum se întâmplă de obicei în fotbal, ocaziile s-au răzbunat și la Sânmartin.
La șase minute de la reluarea părții a doua, Mansour a pătruns în lateral dreapta, a centrat în fața porții și Alexandru Ciaca a trimis în plasă din 6 metri (0-1). Sălăjenii au prins curaj, iar în minutele 64 și 65, portarul Barabaș a respins salvator la șuturile trimise de Bodiș și Neaga. A fost rândul bihorenilor să marcheze împotriva cursului jocului, în minutul 66 când Sergiu Pop a scăpat spre poartă și talonat de un fundaș a șutat la colțul lung (1-1). S-a jucat pe contre, antrenorul Cosmin Bodea a introdus și al doilea vârf, însă fără prea mult folos. Sălăjenii și-au arătat colții la ocaziile avute de Caba (70) și Mansour (73), în timp ce CSC Sânmartin a avut ultimul cuvânt, dar lovitura de cap a lui Paul Suciu a trecut pe lângă (90). În urma acestei remize, CSC rămâne pe locul 7 cu 12 puncte acumulate din 3 victorii și 3 egaluri.
Echipa bihoreană va încheia sezonul sâmbătă, 28 noiembrie, cu meciul din șaisprezecimile de finală ale Cupei României cu Dunărea Călărași, formație care activează în Liga 2. Partida se va desfășura pe Stadionul Comunal din Sânmartin începând cu ora 13:30 și va putea fi urmărită live pe pagine de facebook a Primăriei Sânmartin.
JB – T.B.

[eadvert]

CASETA TEHNICĂ
CSC Sânmartin – Sportul Șimleu 1-1 (0-0)
Au marcat: Sg. Pop 66 / Al. Ciaca 51
CSC Sânmartin: Barabaș (77 Beke) – D. Dardai, S. Nogo, D. Lupșe, M. Arsene, Habakuk, Sorian (88 Tiponuț), Fl. Pop, D. Sfârlea (54 R. Baciu, 77 P. Suciu), I., Ban, Sg. Pop. Antrenor: Cosmin Bodea
Sportul Șimleu: Șipoș (46 P. Cosma) – B. Oltean, L. Pop (60 Bodiș), G. Caba, I. Guiti, G. Pop (88 V. Pop), Al. Ceaca, Contraș, R. Pop, A. Neaga (88 D. Martin). G. Mansour. Antrenor: George Zima
Arbitri: Cătălin George Roman (Timișoara) – Robert Mereș (Cluj-Napoca), Ioan Georgiu (Dej)
Observatori FRF: Emil Arsa (Arad) și Ioan Papp (Carei)

Trimite articolul

X
Taguri:
CSC Sânmartin ,
Dunarea Calarasi ,
Sergiu Pop ,
Sportul Simleu
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor, etapa 6: Rezultate, marcatori și clasamente în play-off și play-out
    Sâmbătă, 4 aprilie, s-au jucat meciurile contând pentru etapa a VI-a din play-off și play-out-ul din Liga 4. În play-off, FC Universitatea Oradea a oprit șirul victoriilor liderului ACS Transilvania Sport Academy, iar CAO s-a apropiat la două puncte după succesul la scor repurtat la Ștei. În partea a doua a clasamentului, Izvorul Cociuba Mare a contabilizat a cincea victorie, iar CSC Nojorid Livada a înregistrat primul succes în play-out.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe strada Transilvaniei din Oradea. Un motociclist în stare gravă la spital după impactul cu un autoturism
    Evenimentul rutier a avut loc sâmbătă, 4 aprilie, pe strada Transilvaniei din Oradea.

    Cultură

    VIDEO
    Proiect de sustenabilitate culturală şi protecţie a tradițiilor și meșteșugurilor în Țara Beiușului
    Proiectul pilot va servi drept model pentru alte regiuni din România care se confruntă cu provocări similare.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    România

    După două săptămâni la ANPC, Békési Csaba: „Eram condus prin garaj ca să evit oamenii de pe stradă”
    Încă din primele zile la conducerea ANPC, Békési Csaba a realizat că instituția funcționa departe de realitate. Angajații erau neliniștiți când intrau în biroul său, iar contactul direct era evitat.

    România

    Agresorii sexuali condamnați, excluși din anumite domenii profesionale
    Președintele Nicușor Dan a promulgat recent o lege inițiată de USR care vizează protecția persoanelor vulnerabile față de agresorii sexuali condamnați.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ținta lui: polițiștii. Un tânăr a lovit 3 agenți și a avariat o autospecială cu un flacon de bere
    Un bărbat de 27 de ani, din localitatea Lăzăreni, a fost obligat de judecători să stea 4 ani și jumătate după gratii după ce, în două rânduri, i-a transformat pe polițiștii veniți să-l calmeze în ținte ale unor gesturi agresive.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X