BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Primul punct în play-out-ul Ligii a IV-a pentru Luceafărul! Club Atletic Oradea a câștigat derby-ul cu FC Bihor II

Primul punct în play-out-ul Ligii a IV-a pentru Luceafărul! Club Atletic Oradea a câștigat derby-ul cu FC Bihor II

la 24 April 2023 15:34 Reactualizat la: 24 April 2023 15:35

Primul punct în play-out-ul Ligii a IV-a pentru Luceafărul! Club Atletic Oradea a câștigat derby-ul cu FC Bihor II

24 April 2023 15:34 Reactualizat la: 24 April 2023 15:35

Trimite articolul

X

În Seria 1 din play-out-ul Ligii a IV-a remarcăm remiza obținută de juniorii Luceafărului pe teren propriu cu CS Vadu Crișului. „Luceafărul” premiant a fost fundașul Radu Sălăjan, care în 4 mai va împlini 16 ani. Talentatul fundaș a intrat la pauză și a marcat ambele goluri ale formației antrenate de Dan Mudura.
În Seria 2 s-a desfășurat derby-ul dintre FC Bihor și Club Atletic Oradea. După o primă repriză câștigată de „roș-albaștrii”, în partea a doua „alb-verzii” au înscris și trei ori și au obținut a cincea victorie consecutivă.

[eadvert]

PLAY-OUT
Rezultate înregistrate în etapa a V-a:
SERIA 1
Crișul Aleșd – Unirea Valea lui Mihai 1-0 (0-0). Adrian Chiș 56
Luceafărul Oradea – CS Vadu Crișului 2-2 (0-1). Radu Sălăjan 56, 76 / Mihai Kiss-Geczi 3, Ciprian Popa 76
Golgheterul Seriei 1 este Ciprian (CS Vadu Crișului ) – 4 goluri.

CLASAMENT
1. Crișul Aleșd 4 3 0 1 14 – 2 23
2. Unirea Valea lui Mihai 4 2 0 2 7 – 3 17
3. CS Vadu Crișului 4 2 1 1 7 – 4 17
4. Slovan Valea Cerului 4 2 0 2 3 – 14 6
5. Luceafărul Oradea 4 0 1 3 3 – 11 -77
Clubul Luceafărul Oradea este penalizat cu 78 de puncte din cauza litigiilor avute cu foști jucători.

Etapa viitoare (29 aprilie): Slovan Valea Cerului – CS Vadu Crișului, Luceafărul Oradea – Unirea Valea lui Mihai.

SERIA 2
FC Bihor Oradea – Club Atletic Oradea 1-3 (1-0). Andrei Moga 38 / Andrei Cherman 57 autogol, Robert Pădurean 60, Sergiu Ciocan 90+2
Izvorul Cociuba Mare – Victoria Avram Iancu 0-2 (0-1). Ionuț Apetroaei 9, Florin Buzgău 82
Unirea Roșia – Vulturul Dobrești 4-1 (1-0). Ionuț Tipea 35, Adrian Patrone 53, 72 / Sebastian Gliția 58
Golgheterul Seriei 2 este Sergiu Ciocan (Club Atletic Oradea ) – 6 goluri.

CLASAMENT
1. Club Atletic Oradea 5 5 0 0 26 – 6 28
2. FC Bihor II Oradea 5 2 0 3 6 – 10 21
3. Victoria Avram Iancu 5 3 0 2 11 – 12 18
4. Unirea Roșia 5 3 0 2 11 – 9 11
5. Viitorul Dobrești 5 2 0 3 12 – 15 11
6. Izvorul Cociuba Mare 5 0 0 5 2 – 16 3

Etapa viitoare (30 aprilie): Viitorul Dobrești – Victoria Avram Iancu, Unirea Roșia – FC Bihor Oradea, Izvorul Cociuba Mare – Club Atletic Oradea.

FOTO: facebook Club Atletic Oradea

Schimbare de lider în play-off! Patru echipe sunt la egalitate de puncte în fruntea Ligii a IV-a Bihor

Trimite articolul

X
Taguri:
Club Atletic Oradea ,
crisul alesd ,
FC Bihor ,
luceafarul oradea ,
Radu Salajan
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi moldoveni stabiliți în Oradea, puși sub control judiciar pentru înșelăciune cu cereale provenite din Ucraina
    Doi bărbați cu cetățenie română și moldovenească, stabiliți în Oradea și administratori ai unei firme care se ocupă cu comercializarea cerealelor, au fost puși sub control judiciar într-un dosar de înșelăciune în domeniul comerțului cu cereale.

    Cultură

    Călătorie în imagini prin Nepal. Fotografi din Timişoara expun pe simezele Galeriei „Mezey Lajos” din Cetatea Oradea
    Pe simezele Galeriei „Mezey Lajos” vor fi instalate 65 de fotografii de mari dimensiuni.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Vandalism în Pasajul Dacia: cameră de supraveghere distrusă, autorii au fost identificați
    Incidentul s-a petrecut în noaptea zilei de 26 martie, în jurul orei 22:45. 7

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Jasmine, minora grav rănită într-un accident pe DN 1, a fost transferată la spitalul „Marie Curie” din București
    Jasmine, o adolescentă în vârstă de 14 ani care a fost rănită grav în accidentul rutier produs la începutul lunii martie pe DN1, la ieșirea din Aușeu, a fost transportată la un spital din București după ce starea ei de sănătate s-a deteriorat. Incident în urma căruia mama sa, hairstilista din Oradea, Olga Zamfir, și-a pierdut viața.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Etapa locală Robotics Championship 2026 s-a încheiat. Vezi cine participă la faza internațională!
    Parcul Științific și Tehnologic Bihor a găzduit, pe 26 martie, etapa locală a competiției Robotics Championship, ediția a XIV-a.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ziua Jandarmeriei va fi sărbătorită și în Bihor: demonstrații, tehnică și activități interactive
    Inspectoratul de Jandarmi Județean Bihor organizează un eveniment cu ocazia celebrării Zilei Jandarmeriei Române, care se va desfășura vineri, 3 aprilie, începând cu ora 10, în curtea Muzeului Țării Crișurilor din Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X