BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Împreună putem salva FC Bihor”

„Împreună putem salva FC Bihor”

la 10 August 2009 21:27
10 August 2009 21:27
Preşedintele Federaţiei Patronilor Bihor, Ioan Lucian, a organizat luni o conferinţă de presă, după ce a aflat de intenţia Consiliului Local şi a Consiliului Judeţean de a înscrie FC Bihor în Liga a III-a.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Preşedintele Federaţiei Patronilor Bihor, Ioan Lucian, a organizat luni o conferinţă de presă, după ce a aflat de intenţia Consiliului Local şi a Consiliului Judeţean de a înscrie FC Bihor în Liga a III-a.

Trimite articolul

X

Lucian a întocmit o scrisoare deschisă adresată primarului Ilie Bolojan „singurul care s-a zbătut în ultimele luni pentru FC Bihor” în care repune pe tapet un proiect mai vechi de-al său. „Nu putem numi astfel decât dezonorare trimiterea FC Bihor în mod voit de cei care răspund de destinele sale în subsolul competiţional al fotbalului din România.

FC Bihor în Liga a III-a este una din cele mai ruşinoase situaţii în care poate fi pus clubul care a dat fotbalului românesc nume precum Kun, Zare, Nagy, Szucs, Popovits, Ov. Lazăr sau Keşeru. De ce s-a ajuns aici? Pentru că, de ani buni, destinele clubului au fost hotărâte de oameni care nu aveau nici o legătură cu fotbalul”, se specifică în scrisoare.

Lucian propune ca suporterii adevăraţi să poată cumpăra acţiuni la preţul de 100 de euro bucata, iar dacă finanţatorii vor subscrie la acest proiect Federaţia Patronilor se angajează să se ocupe de toate preparativele juridice şi organizatorice ale proiectului „Împreună putem salva FC Bihor”. „Atragerea de sume financiare de la singurul potenţial financiar capabil să investească în clubul bihorean: suporterul adevărat al echipei FC Bihor.

Fără să facă eforturi deosebit de mari, financiare, cei care iubesc echipa, printre care mă număr şi eu, să acumuleze un capital necesar menţinerii echipei în eşalonul doi, anul acesta, iar sezonul viitor să atace promovarea. Din cei peste 400.000 de locuitori ai judeţului Bihor, cu siguranţă se vor găsi câteva mii care să investească o sumă deloc împovărătoare, dar suficientă pentru a constitui un capital necesar rămânerii în Liga a II-a. În felul acesta echipa va fi finanţată doar de cei care o iubesc şi destinele ei vor fi în mâinile acestora”, a mai scris Lucian.

În final, preşedintele FPB a făcut un apel către cei care pot pune umărul la sprijinirea FC Bihor. „Stând cu mâinile în sân, bârfind pe la colţuri despre cei care conduc destinele clubului nu eşti deloc constructiv. Haideţi ca împreună să încerăm că facem tot ceea ce este posibil pentru ca acest club să-şi recapete demnitatea pe care o merită”, a conchis Lucian.

Teodor Biriş

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
care ,
Cei ,
destinele ,
din ,
Împreuna ,
lucian ,
mai ,
pentru ,
putem
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor: Etapă cu rezultate surpriză în play-off și play-out
    Sâmbătă și duminică s-au desfășurat meciurile din etapa a VIII-a, în ambele faze ale campionatului.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Nu poate să zică lumea că noi nu jucăm, că nu venim doar să stăm pe teren și să ne uităm la soare”
    Corvinul Hunedoara și-a continuat seria victoriilor în duelurile cu FC Bihor și a obținut-o pe a patra, duminică, scor 3-1, pe Stadionul Iuliu Bodola.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    7.000 de lei, „amenda” pentru neatenție. Un minor a furat banii de încasări dintr-un bar și o sală de jocuri din Oradea
    Un adolescent de 16 ani a fost obligat, printr-o sentință dată, vineri, de Judecătoria Oradea să se supună măsurii educative a asistării zilnice pe o durată de 5 luni, după ce a profitat de neatenția angajaților unui bar și ai unei săli de jocuri din oraș și le-a furat încasările, aproape 7.000 de lei.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    Corvinul rămâne o „nucă” prea tare pentru FC Bihor! Ioan Hora a fost protagonistul primei reprize
    FC Bihor Oradea rămâne pe minus din duelurile cu Corvinul Hunedoara. Orădenii au condus, la fel ca și în Ghencea, dar ulterior au încasat trei goluri. Protagonistul primei reprize a fost Ioan Hora, care a marcat în ambele porți, dar a fost eliminat după fluierul de final al primei reprize și FC Bihor a jucat în inferioritate numerică în partea a doua.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhari „iertați” de închisoare. Doi frați care au jefuit un pensionar din Oradea au fost eliberați după apel
    Doi frați din comuna bihoreană Tarcea au scăpat de închisoare, după ce Curtea de Apel Oradea a hotărât să suspende executarea pedepselor de câte 3 ani de detenție, dictată inițial cu executare de Judecătoria Oradea pentru tâlhărie calificată.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A fost semnat contractul pentru execuția parcului fotovoltaic din Valea lui Mihai
    La sediul Primăriei Valea lui Mihai a semnat contractul de execuție pentru realizarea unui parc fotovoltaic destinat producerii energiei electrice necesare instituțiilor publice din oraș.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X