BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
„Totul va depinde de banii alocati”

„Totul va depinde de banii alocati”

la 12 April 2011 16:56
12 April 2011 16:56
<p>Oradea va găzdui la începutul lunii august CE de baschet junioare. Competiţia se va desfăşura la Arena „Antonio Alexe”, respectiv la sala de jocuri sportive a LPS Bihorul.</p>
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - <p>Oradea va găzdui la începutul lunii august CE de baschet junioare. Competiţia se va desfăşura la Arena „Antonio Alexe”, respectiv la sala de jocuri sportive a LPS Bihorul.</p>

Trimite articolul

X

Sala LPS are însă nevoie de o modernizare, pentru a se alinia la exigenţele unei competiţii continentale. Directorul liceului orădean, Dan Matei, a comandat proiectul şi devizul pentru lucrările respective, acestea fiind în curs de finalizare.

„Dorim ca proiectul şi devizul să ajungă pe masa ministerului (Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului – n.r.) până la Paşti. Vom vedea apoi câţi bani ne vor fi alocaţi. Suma respectivă trebuie să ajungă efectiv în conturile Inspectoratului Şcolar Judeţean Bihor, pentru a putea demara lucrările. Suntem deja în luna aprilie şi timpul rămas nu este prea lung. Se va mai pierde timp şi cu licitaţia. Sper ca lucrările să poată fi terminate în timp util. Totul va depinde de banii alocaţi de minister”, a declarat marti directorul Dan Matei, care şi-a exprimat neliniştea în legătură cu tergiversarea rezolvării acestor probleme.

G.N.

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet ,
lps
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Ioan Hora: „Deocamdată când intru pe poarta clubului, o iau în stânga către vestiare”
    Atacantul Ioan Hora va împlini 38 de ani în 21 august și va mai continua pe „dreptunghiul verde” cel puțin încă un sezon. În paralel el frecventează și cursul de director sportiv organizat de FRF și ar urma să ocupe această funcție în organigrama FC Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Seceta lovește agricultura bihoreană: peste 5.000 de fermieri au raportat pagube
    Datele DAJ Bihor relevă atât provocările majore cu care s-a confruntat agricultura județului, cât și evoluții semnificative în sectorul vegetal și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lăsat liber de judecători după ce a furat 2 mașini, un adolescent din Husasău de Tinca a recidivat după 4 zile
    La doar 4 zile după ce Judecătoria Oradea a respins propunerea de arestare pentru furtul a două mașini și l-a lăsat în libertate, un adolescent de 17 ani, din Husasău de Tinca, a recidivat și a sustras un alt autoturism.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON Sport local

    O cheltuială în plus pentru echipele din Liga 2 și Liga 3. Cresc baremele de arbitraj și observare
    Comitetul Executiv al FRF a decis în ședința de miercuri, 24 iunie, „să actualizeze” baremele de arbitraj și observare la nivel de Liga 2 și Liga 3. În ambele eșaloane, cluburile vor plăti cu 800 de lei în plus.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Val de căldură peste Bihor. ANM a emis Cod portocaliu de caniculă, cu maxime de până la 37 de grade
    Atenționarea este valabilă în cursul zilei de vineri, 26 iunie, între orele 12 și 21.

    Cultură

    100 de trasee propuse pentru Marșul Oradea PRIDE 2026. Notificarea a fost depusă în primul moment legal posibil
    Tema acestei ediții, „Oradea este a tuturor”, reafirmă principiul că spațiul public aparține tuturor cetățenilor și că fiecare persoană trebuie să se poată bucura de aceleași drepturi, libertăți și oportunități.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X