Ilie Bolojan a strâns gunoaiele lăsate în urmă de colegii săi: sticle, pahare și pliante. Observând acest fapt, câțiva liberali aflați în sală, i-au sărit în ajutor. În timp ce unul dintre participanţi ţinea un sac mare pentru gunoi, alţii strângeau hârtii și sticle de plastic din sala Congresului, iar unii aşezau scaunele în sală, a relatat HotNews.
De-a lungul anilor, și la congresele organizate de alte partide, mizeria a fost lăsată în săli. La congresele PSD din 2018 și 2019 au fost găsite ambalaje aruncate pe lângă coșurile de gunoi, precum și mucuri de țigară într-o sticlă de plastic.
sursa video: HotNews
Congresul extraordinar al PNL s-a reunit sâmbătă, la Palatul Parlamentului, pentru alegerea noii conduceri a partidului. Pentru funcția de prim-vicepreședinte s-au înscris nouă candidați, a mai relatat HotNews.
Trimite articolul
X::::))))))
El nu face gesturi polupiste, nuuu, el niciodata :))))))))))))))))
Pare ca e cam mare disperarea.
Pe de alta parte, experienta poate nu ii va strica, cand o sa termine jobul asta de prim sinistru (tic tac – amr nu mult)
o sa aibe nevoie de un loc de munca, iar la RER mereu se cauta oameni. Si el si adulatorii cu dihorel in frunte.
O fi spalat si vasele dupa party-ul pnl?
Se naște un periculos cult al personalității. După modelul Ceaușescu.
-
Trebuie sa-i intelegem. Majoritatea asa zisilor jurnalisti (de ex. bihorel) au fost scoliti in comunism. E singurul model pe care il stiu, linsul in posterior al “marelui tatuc”. Oricare ar fi el, dar e musai sa fie un tatuc. Noroc ca si l-au gasit pe iliuta.
-
Se renaște o cultura a bunului simt, și asta sperie pe multi
-
Cine se sperie la urma ala se sperie mai tare.
In 2028 o sa vedem noi cine se sperie. S-ar putea sa fie chiar ingrozit.
Deja gesturile astea de populism pur (ca din intamplare erau acolo o ceata care il filma :)))) ne arata ca suntem cam speriati. -
Bunul simt se cultiva cu multa educatie, atat acasa,la scoala si cu multi, multi bani pe care tocmai i-a taiat dl. Bolojan de la toti cetatenii normali ai tarii, ca de “speciali” are grija.
-
-
tu stii ce e cultul personalitatii
ceasusescu punea prima caramida, prima usa etc, nu aduna gunoaiele lastate de altii