BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
A exploatat sexual o minoră

A exploatat sexual o minoră

la 10 April 2014 15:46 Reactualizat la: 10 April 2014 16:12
10 April 2014 15:46 Reactualizat la: 10 April 2014 16:12
Un orădean bănuit că ar fi traficat minore în scopul exploatării sexuale, a fost trimis în judecată.
Scris de erdei - Un orădean bănuit că ar fi traficat minore în scopul exploatării sexuale, a fost trimis în judecată.

Trimite articolul

X

Poliţiştii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Oradea – Serviciul de Combatere a Traficului de Persoane sub coordonarea procurorilor D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Oradea au definitivat cercetările faţă de un bărbat în vârstă de 44 de ani, din municipiul Oradea, sub aspectul comiterii infracţiunilor de trafic de minori şi pornografie infantilă prin sisteme informatice.

Acesta este bănuit că, în primăvara anului 2013 ar fi racolat o minoră în vârstă de 16 ani, de pe raza judeţului Bihor, pe care, după ce ar fi promovat-o pe Internet în ipostaze sexuale explicite şi i-ar fi asigurat cazarea în diverse apartamente din Oradea, ar fi determinat-o ca, în perioada martie 2013 – februarie a.c., să întreţină relaţii sexuale cu diferiţi bărbaţi contra unor sume de bani, pe care orădeanul şi i-ar fi însuşit integral.

Pentru documentarea şi probarea întregii activităţi infracţionale a bărbatului de 44 de ani, poliţiştii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Oradea – Serviciul de Combatere a Traficului de Persoane au cooperat în cauză cu Direcţia de Operaţiuni Speciale din cadrul I.G.P.R. şi cu I.P.J. Bihor.

În urma probatoriului administrat în cauză, prin rechizitoriul întocmit la 27 martie a.c.., procurorii D.I.I.C.O.T.- Serviciul Teritorial Oradea au dispus trimiterea în judecată a suspectului în stare de arest preventiv, pentru săvârşirea infracţiunilor de trafic de minori în formă continuată şi pornografie infantilă prin sisteme informatice.

„Dacă va fi găsit vinovat, orădeanul riscă o pedeapsă privativă de libertate cuprinsă între 3 şi 10 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi” a precizat subcomisar Alina Dinu, purtătorul de cuvânt al IPJ Bihor.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
ipj bihor ,
minora ,
trafic de persoane
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tatăl unei minore și prietenii lui, condamnați după ce l-au răpit și bătut pe curtezanul fetei
    Bătut cu pumnii, cu picioarele și chiar cu o bară de fier, aruncat leșinat într-o mașină, amenințat și apoi abandonat în fața unui magazin.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă
    Întrerupere alimentare cu apă Oradea - zona Metro și comuna Sânmartin

    Economic

    Munca din gospodărie devine „oficială”: cum pot românii să câștige bani și vechime la pensie fără firmă
    Românii pot obține venituri legale din activități casnice, fără a fi nevoiți să își deschidă firmă sau PFA, în baza unui mecanism reglementat recent și simplificat de autorități.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Creșă pentru 40 de copii și parc fotovoltaic: proiecte prioritare ale administrației din Finiș
    În comuna Finiș au fost demarate lucrările la una dintre cele mai importante investiții publice din ultimii ani și anume construcția unei creșe noi, cu 40 de locuri, proiect estimat la aproximativ 2 milioane de euro.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Școala Postliceală „Henri Coandă” vine la Oradea Job Expo cu programe pentru toate domeniile
    Ediția de primăvară a târgului readuce în prim-plan un cadru dinamic de interacțiune între angajatori și persoanele aflate în căutarea unui job, facilitând accesul la oportunități reale de angajare și la conexiuni profesionale valoroase.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Comuna Drăgănești adoptă energia verde: 12 case eficiente energetic și 28 autonome energetic
    Cu sprijinul direct al Primăriei Drăgănești, patruzeci familii au beneficiat de finanțări europene prin programul RePowerEU, componentă PNRR.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X