Astfel, a intrat în coliziune frontală cu un autoturism condus din sens opus de un bărbat de 36 de ani, din comuna bihoreană Mădăras. În urma accidentului rutier, atât conducătorul celui de-al doilea autoturism, cât şi pasagera sa, o femeie de 38 de ani, din Mădăras, au suferit leziuni uşoare. Poliţiştii rutieri continuă cercetările în cauză, pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor şi cauzelor producerii accidentului rutier. De asemenea marţi, la ora 22:15, pe strada Ovid Densuşianu din municipiul Oradea, un tânăr localnic de 21 de ani, în timp ce conducea o motocicletă fără a poseda permis de conducere, nu a păstrat o distanţă corespunzătoare în timpul deplasării faţă de autovehiculul care circula în faţa sa. Astfel, a acroşat din spate un autoturism condus de un orădean de 25 de ani. „În urma accidentului rutier, atât conducătorul motocicletei, cât şi pasagera sa, o orădeancă de 28 de ani, au suferit multiple leziuni, pentru îngrijirea cărora au fost internaţi în spital. Poliţiştii rutieri continuă cercetările în cauză, pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor şi cauzelor producerii accidentului rutier” a precizat subcomisar Alina Dinu, purtător de cuvânt al IPJ Bihor.
Accidente petrecute pe raza judeţului
Marţi, la ora 7:40, pe D.N.1E, în afara localităţii bihorene Chiribiş, un bărbat de 35 de ani, din comuna Camăr, judeţul Sălaj, în timp ce conducea un autoturism, nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de depăşire.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Termoficare Oradea anunță că, în urma finalizării lucrărilor la rețeaua de canalizare de pe strada Sovata, în apropierea magazinului Penny, va fi necesară întreruperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum și pentru încălzire.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Era seara zilei de 1 decembrie, prima zi din „luna cadourilor” când stâlpul familiei a luat decizia de a merge la sediul Poliției Municipiului Oradea pentru a cere ajutorul pentru familia sa.
România
Un proiect de un miliard de euro, care își propune să transforme mitul lui Dracula într-o destinație majoră de divertisment, prinde contur lângă București.
BIHON Sport local
Pugilistul Ionuț Mădălin Călugăr a pus Oradea pe harta medaliaților la Campionatul European de Box pentru juniori U17 desfășurat la Kienbaum (Germania).
România
Premierul Ilie Bolojan a oferit, fiind invitat la DigiFM, explicații detaliate privind impactul bugetar al eliminării unor scutiri fiscale, în contextul numeroaselor întrebări primite de la ascultători.
Citiți principiile noastre de moderare aici!