Duminică după amiază s-a stat la coadă pentru a intra. Majoritatea vizitatorlilor au profitat de faptul că în zilele de 1 şi 2 iunie accesul copiilor şi adolescenţilor cu vârsta sub 18 ani a fost gratuit. Pe de altă parte şi curiozitatea orădenilor, şi nu numai, a fost mare, având în vedere că Grădina zoologică din Oradea a fost modernizată, fiind deschisă în urmă cu o săptămână. „Este îmbucurător faptul că, comportamentul vizitatorilor a fost peste aşteptări. Au înţeles să nu hrănească animalele şi să nu fumeze. Asta şi datorită anunţurilor făcute periodic în limbile română şi maghiară, dar şi celor 30 de camere de supraveghere care funcţionează în permanenţă”, ne-a declarat administratorul Grădinii zoologice. Încasările au fost şi ele pe măsură. În cele două zile, Administraţia Domeniului Public (ADP) Oradea a realizat încasări de 130.000 de lei noi doar de la Gradina zoologica.
Aglomeratie la Gradina zoologica
Reactualizat la:
În 1 şi 2 iunie 2013, aproape 40.000 de vizitatori, copii şi adulţi au trecut pragul Grădinii zoologice din Oradea, potrivit datelor primite de la Bimbo Szuhai Tibor, administratorul Grădinii zoologice.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un tânăr, cercetat pentru furt calificat, reținut pentru a doua oară într-o lună, de polițiștii din Bihor și arestat de magistrați.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Evenimentul rutier a avut loc marți, 30 decembrie, în jurul orei 11:00.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Numărul îmbolnăvirilor respiratorii din județul Bihor rămâne ridicat, chiar dacă datele oficiale indică o scădere față de săptămânile precedente. Săptămână trecută au fost raportate 4.207 cazuri de infecții acute ale căilor respiratorii superioare, 1.138 cazuri de pneumonie și 656 cazuri clinice de gripă, bilanțul fiind însoțit de sute de internări.
România
Decathlon a fost sancționată drastic de autoritatea pentru protecția datelor, după ce atacuri cibernetice repetate au expus informații sensibile ale clienților.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Programul mijloacelor de transport în comun în perioada 31 decembrie 2025 – 7 ianuarie 2026
BIHON Ştirile judeţului Bihor
La data de 29 decembrie, la ora 09:04, polițiștii Compartimentului Rutier Aleșd au fost sesizați, în urma unui apel primit de IPJ Bihor că pe D.N.1, în afara localității Topa de Criș, județul Bihor, s-a produs un accident rutier.
Citiți principiile noastre de moderare aici!