BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Aștern piatră în Pasajul Vulturul Negru

Aștern piatră în Pasajul Vulturul Negru

la 19 May 2016 00:40 Reactualizat la: 19 May 2016 00:41
19 May 2016 00:40 Reactualizat la: 19 May 2016 00:41
O parte din pasajul Vulturul Negru, cea dintre centrul pasajului şi ieşirea spre strada Vasile Alecsandri este închisă, din nou.
Scris de Demian - O parte din pasajul Vulturul Negru, cea dintre centrul pasajului şi ieşirea spre strada Vasile Alecsandri este închisă, din nou.

Trimite articolul

X

După ce s-a lucrat la infrastructură pe porţiunea de curte interioară din vecinătatea localului Columbus, muncitorii s-au apucat de aşternut piatră, conform proiectului modificat. Executanţi sunt asocierea Drumuri Orăşeneşti SA şi Porfido Ed Arte Consorzio Stabile Del Trentino, firmele care au lucrat şi în Piaţa Unirii.


[poll id=”203″]


Aceasta au depus oferta cea mai scumpă în licitaţie – 1,6 milioane de euro, dar ofertele contracandidaţilor au fost descalificate.

Termenul de finalizare asumat prin contract este 15 iunie. 30 iunie este, de altfel, termenul până la care, dacă nu e gata pavajul, oraşul trebuie să returneze Uniunii Europene întreaga alocare pentru proiect, de 2,9 milioane de euro.

„Partea de tavan e o lucrare care nu are legătură cu proiectul şi care va continua şi după luna iunie. Noi trebuie să închidem pardoseala cât mai curând”, a spus primarul Ilie Bolojan.

Inţial edilii anunţaseră că amânarea cu refacerea pardoselei este, în fond, un lucru bun pentru că dă răgaz pentru terminarea lucrărilor la pereţi şi tavan. Acum, muncitorii s-au apucat de treabă pe o porţiune încă nerefăcută, unde porţiuni din tavan stau să cadă iar prin cupolă plouă.

Pe celelalte douăn căi de acces ale pasajului sunt montate schelele celor de la Constructorul Sălard, care au scos deja la lumină o parte de pereţii pasajului, decoraţi după modelul zugrăvelii originale găsite în urma unui studiu de parament.

Trimite articolul

X
Taguri:
oradea ,
pasajul vulturul negru ,
pavaj
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi moldoveni stabiliți în Oradea, puși sub control judiciar pentru înșelăciune cu cereale provenite din Ucraina
    Doi bărbați cu cetățenie română și moldovenească, stabiliți în Oradea și administratori ai unei firme care se ocupă cu comercializarea cerealelor, au fost puși sub control judiciar într-un dosar de înșelăciune în domeniul comerțului cu cereale.

    Cultură

    Călătorie în imagini prin Nepal. Fotografi din Timişoara expun pe simezele Galeriei „Mezey Lajos” din Cetatea Oradea
    Pe simezele Galeriei „Mezey Lajos” vor fi instalate 65 de fotografii de mari dimensiuni.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Vandalism în Pasajul Dacia: cameră de supraveghere distrusă, autorii au fost identificați
    Incidentul s-a petrecut în noaptea zilei de 26 martie, în jurul orei 22:45. 3

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Jasmine, minora grav rănită într-un accident pe DN 1, a fost transferată la spitalul „Marie Curie” din București
    Jasmine, o adolescentă în vârstă de 14 ani care a fost rănită grav în accidentul rutier produs la începutul lunii martie pe DN1, la ieșirea din Aușeu, a fost transportată la un spital din București după ce starea ei de sănătate s-a deteriorat. Incident în urma căruia mama sa, hairstilista din Oradea, Olga Zamfir, și-a pierdut viața.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Etapa locală Robotics Championship 2026 s-a încheiat. Vezi cine participă la faza internațională!
    Parcul Științific și Tehnologic Bihor a găzduit, pe 26 martie, etapa locală a competiției Robotics Championship, ediția a XIV-a.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ziua Jandarmeriei va fi sărbătorită și în Bihor: demonstrații, tehnică și activități interactive
    Inspectoratul de Jandarmi Județean Bihor organizează un eveniment cu ocazia celebrării Zilei Jandarmeriei Române, care se va desfășura vineri, 3 aprilie, începând cu ora 10, în curtea Muzeului Țării Crișurilor din Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X