Purtătorul de cuvânt al Companiei de Apă, Alin Sas, ne-a informat joi după-amiază că a fost vorba despre un hidrant subteran, ce a fost spălat pentru limpezirea apei potabile. „Este o reparaţie de apă potabilă. Atunci când există o reclamaţie privitoare la potabilitate, noi facem aceste spălături până se limpezeşte apa”, ne-a informat Sas.
Carosabil inundat pe Aluminei
Reactualizat la:
Un cititor Bihon a surpins miercuri, intr-o fotografie, apa „izvora” din asfalt, pe o trecere de pietoni de pe strada Aluminei, chiar vizavi de Dorbob. Cititorul ne transmitea că apa curgea pe asfalt încă din seara zilei de marţi.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 26 februarie.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
La ERA Park Oradea, finalul lunii februarie și începutul lunii martie vin cu un program plin de energie, culoare și activități pentru toate vârstele!
Bihon CSM Oradea
Campioana României la polo, CSM Oradea, s-a impus cu scorul de 14-13 în partida cu CN Terrassa, contând pentru optimile de finală ale Water Polo Euro Cup.
România
Cetățenilor care nu-și plătesc amenzile de circulație li se va suspenda permisul de conducere, după trecerea unei perioade în care vor avea posibilitatea să le plătească, a anunțat, marți, ministrul Dezvoltării, Cseke Attila.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În cursul acestei săptămâni, muncitorii au început montarea grinzilor la pasajul suprateran care se construiește la ieșire din Oradea spre Satu Mare.
Citiți principiile noastre de moderare aici!