În seara zilei de 21 februarie, în jurul orei 22:30, pe strada Primăriei din municipiul Oradea, polițiștii Biroului Rutier Oradea au depistat în trafic un bărbat de 35 de ani, din municipiul Târgu Mureș, care conducea un autoturism având o concentrație de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În aceeași zi, la ora 10:34, în localitatea Budureasa, polițiștii Biroului Rutier Beiuș au oprit în trafic un bărbat de 57 de ani, din localitate, aflat la volanul unui autoturism, care prezenta o concentrație de 0,47 mg/l alcool pur în aerul expirat.
„În ambele situații, conducătorilor auto le-au fost recoltate probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei”, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Bihor, Comisar șef de poliție Alina Fărcuța.
Pe numele acestora au fost întocmite dosare penale, iar polițiștii continuă cercetările.
Trimite articolul
XVotant tipic hauristo-georgilian!