BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Competiţii sportive cu poliţiştii şi prietenii lor

Competiţii sportive cu poliţiştii şi prietenii lor

la 22 March 2013 09:48 Reactualizat la: 22 March 2013 10:34
22 March 2013 09:48 Reactualizat la: 22 March 2013 10:34
În spiritul sărbătoririi Săptămânii Poliţiei Bihorene, oamenii legii au organizat mai multe competiţii sportive la care şi-au invitat şi prietenii.
Scris de Demian - În spiritul sărbătoririi Săptămânii Poliţiei Bihorene, oamenii legii au organizat mai multe competiţii sportive la care şi-au invitat şi prietenii.

Trimite articolul

X

Astfel, miercuri, a debutat „Cupa Poliţiei Bihorene la Fotbal”, adresată elevilor din clasele V – VIII. Meciurile au fost disputate pe terenul de sport „5×5” Ioşia, iar în competiţie au fost angrenaţi elevi de la opt instituţii de învăţământ bihorene, respectiv: Şcoala „Oltea Doamna”, Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu”, Şcoala cu clasele I – VIII Nr. 16 Oradea, Şcoala cu clasele I – VIII Nr.11 Oradea, Şcoala cu clasele I – VIII „Nicolae Bălcescu” Oradea, Şcoala cu clasele I – VIII „Dacia” Oradea, Liceul Teoretic „Lucian Blaga” şi Colegiul Naţional „Iosif Vulcan”. Câştigători au fost băieţii de la şcoala numărul 11 din Oradea, dar premii, cupe şi diplome au primit şi cei clasaţi pe locurile doi, trei şi patru.


Tir şi iar fotbal

Joi, în intervalul orar 10:00 – 13:00, la poligonul de tir din cadrul Bazei Sportive „Dinamo” Oradea, a avut loc un concurs de tir adresat elevilor din clasele V – VIII din cadrul instituţiilor de învăţământ orădene şi reprezentanţilor mass – media locale. Dintre „presari”, cei mai pricepuţi în ale armelor s-au dovedit a fi cei de la Bihoreanul, Crişana şi Jurnal Bihorean, iar dintre elevi, care au participat pe echipe de câte trei, cei mai talentaţi au fost cei de la Şcoala Avram Iancu din Oradea. Totodată, de la ora 11:00, la Liceul Teoretic „Ady Endre”, avut loc lansarea Campaniei Preventive „Nu lăsa violenţa să te transforme într-un infractor”. Acestă activitate a fost susţinută şi de echipa de baschet masculin C.S.M. Oradea.

Ulterior, de la ora 13:00, pe terenul de sport din cadrul Liceului Sportiv „Bihorul”, a continuat „Cupa Poliţiei Bihorene la Fotbal”, adresată de această dată instituţiilor partenere ale Inspectoratului de Poliţiei Judeţean Bihor.

Cele opt echipe participante au fost împărţite în două grupe, Grupa A: Inspectoratul Poliţiei Judeţului Bihor, Penitenciarul Oradea, Inspectoratul Judeţean al Poliţiei de Frontieră Bihor, Presa sportivă bihoreană, respectiv Grupa B: Inspectoratul Judeţean de Jandarmi Bihor, ISU Crişana, Poliţia Locală Oradea, Direcţia Generală a Finanţelor Publice Bihor.

Câştigătoarele celor două grupe, echipa Inspectoratul Poliţiei Judeţului Bihor şi cea a pompierilor de la ISU Crişana şi-au disputat primul loc. Pompierii (foto jos) s-au impus clar cu scorul de 3-0, iar Poliţia Locală Oradea a câştigat finala mică cu Poliţia de Frontieră şi s-a clasat astfel pe locul III.

Cu o victorie, un egal şi o înfrângere, echipa ziariştilor sportivi s-a clasat pe locul 3 în grupa A.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
competitii ,
oradea ,
politie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Febra cumpărăturilor de Paște la Oradea: aglomerație și prețuri „piperate“ pentru produse de Paște
    Oradea fierbe în pragul sărbătorilor pascale. Magazinele și carmangeriile sunt luate cu asalt de bihoreni, iar carnea de miel a devenit, ca în fiecare an, vedeta incontestabilă a cumpărăturilor.

    Bihon CSM Oradea

    Seară cu baschet la TV. „Leii roșii” evoluează joi în deplasare la CSU Sibiu
    În etapa a 27-a din sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin, CSM CSU Raiffeisen Oradea joacă joi, 2 aprilie, de la ora 18:00, în Sala Transilvania din Sibiu cu CSU, echipă clasată pe locul 10 înaintea acestui duel.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Medicul orădean Călin Magheru a decedat. Oamenii s-au mobilizat pentru a dona sânge pentru acesta
    Medicul Călin Magheru a decedat joi, 2 aprilie.  Ortopedul fusese adus în stare critică la Spital în urma unor probleme cu inima.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    Mapamond

    Coiful de aur de la Cotofenești a fost recuperat alături de brățările dacice
    Coiful de aur de la Cotofenești a fost recuperat, confirmă joi surse pentru RTV Drenthe.

    Cultură

    VIDEO
    Formaţia clujeană Luna Amară aniversează, la Oradea, 20 de ani de la lansarea albumului „Loc lipsă”
    La concertul din Lokal, membrii trupei vor cânta integral albumul „Loc lipsă”.

    Cultură

    VIDEO
    Concert de jazz cu Gabriel Zucker, Gyárfás Attila şi Bam Rodriguez
    Artistul american Gabriel Zucker îşi promovează în concert noul album, „Confession”.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X