Întrecerea, ajunsă la cea de a IV-a ediţie, a fost organizată de Clubul Pescarilor Oradea din cadrul AJVPS Bihor. Cei mai iscusiţi şi norocoşi pescari s-au dovedit a fi Cristian Bocşe + Tata Mişu Ciorba, care au prins 20 de peşti care au cântărit 3182 grame. Pe locul doi s-a clasat echipa formată din Aurelian Stroe, Radu Gorja şi Alin Mitra care au prins 16.420 grame de peşti.
„Crap Fegernic” la a IV-a ediţie
17 echipe au participat de curând la o nouă ediţie a concursului judeţean Crap Fegernic.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Echipa orădeană a fost învinsă de CS Medgidia cu scorul de 35-28, în meci contând pentru etapa a 3-a din play off-ul de promovare al Diviziei A de handbal masculin.
BIHON Sport local
La ultima repetiție înainte de play-off-ul din Liga 4 Bihor, liderul ACS Transilvania Sport Academy s-a duelat cu Progresul Pecica, echipă clasată pe locul 7 în Liga 3, Seria 7.
BIHON Sport local
Sâmbătă, Crișul Sântandrei și Bihorul Beiuș au făcut ultimele reglaje înainte se reluarea campionatului în Seria 8.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Vernisajul va avea loc lângă Catedrala Greco-Catolică Sfântul Nicolae din Oradea.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
La recepţie a fost prezentat albumul „Pod cultural Japonia – România”, apărut în îngrijirea Editurii „Euro Foto Art”.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Timp de 30 de ani, începând cu 1909, Ioan Buşiţia a fost un bun prieten și colaborator al renumitului compozitor maghiar Bartók Béla, pe care l-a însoțit în culegerea folclorului muzical bihorean.
Citiți principiile noastre de moderare aici!