BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
După ce ne-a eliminat din Cupa României, CSM Reșița ne-a bătut și în campionat

După ce ne-a eliminat din Cupa României, CSM Reșița ne-a bătut și în campionat

De Gavril Nuțiu
la 30 August 2024 21:34 Reactualizat la: 31 August 2024 11:36
4 Comentarii

După ce ne-a eliminat din Cupa României, CSM Reșița ne-a bătut și în campionat

foto: Dan Ille
30 August 2024 21:34 Reactualizat la: 31 August 2024 11:36
FC Bihor a pierdut cu scorul de 2-3 meciul de pe teren propriu cu CSM Reșița.
Scris de Gavril Nuțiu - FC Bihor a pierdut cu scorul de 2-3 meciul de pe teren propriu cu CSM Reșița.

Trimite articolul

X

N-a fost să fie nici de data aceasta. CSM Reșița pleacă de la Oradea cu două victorii pe parcursul a doar trei zile.

Spre deosebitre de partida de miercuri, din Cupa Românei, încheiată cu scorul de 1-3, FC Bihor a jucat vineri mult mai bine și ar fi meritat un rezultat mai bun, dar greșelile individuale din apărare ne-au costat scump. Prima repriză a fost echilibrată. Hora (min 11) a șutat periculos pe lângă poartă, după o incursiune pe partea stângă. CSM Reșița a replicat prin prin Burlacu, care a expediat un șut de la circa 20 m, scos în corner de portarul orădean.

FC Bihor a deschis scorul prin Ioan Filip (1-0 min 24), care a șutat fără speranțe pentru portarul Goga de la circa 12 m, după lovitură liberă executată de Hora. Bucuria gazdelor nu a durat prea mult. Reșițenii au egalat prin Haită (1-1 min 39). Acesta a fost servit de Burlacu și a trimis mingea în plasă pe lângă portar, după o gafă a lui Cucu, care a trimis balonul prea încet spre propriul portar. Orădenii au resimțit șocul și au mai încasat un gol în prelungirile primei reprize.

În minutul 45+3, Lascu a centrat pentru Burlacu, care a atins balonul înaintea lui Gal. Acesta a avut o intervenție întârziată și l-a faultat în careu, iar penalty-ul a fost transformat de Cioiu, scor 1-2. Repriza secundă a început bine pentru gazde, care au reușit să egaleze în minutul 55 (scor 2-2), prin Chirițoiu. Acesta a înscris pe lângă portarul Goga, după o pasă a lui Stahl, în urma unei faze de atac în care Moga a încercat o foarfecă spectaculoasă în careul oaspeților.

foto: După ce ne-a eliminat din Cupa României, CSM Reșița ne-a bătut și în campionat, 30.08.2024

Meciul a devenit apoi foarte deschis, s-a jucat cu garda jos, ambele echipe încercând să dea lovitura decisivă. Chirițoiu (min 57) a șutat pe lîngă poartă. În minutul 71, FC Bihor putea trece în avantaj, după o fază prelungită de atac, în care Stahl a trimis balonul spre poartă, după o centrare a lui C. Jurj, dar portarul Goga a respins în bara transversală. În minutul 76, gazdele au solicitat un penalty, după o minge expediată de Stahl, care a atins mâna unui adversar.

CSM Reșița a avut la rândul său două oportunități de a înscrie, prin Haită (min 77), respectiv Rimovecz (min 78), care a șutat periculos, dar Accinelli a salvat. Introdus pe teren în ultima jumătate de oră, Moussa Samake a fost găsit singur în mijlocul careului după o fază confuză în careul gazdelor și a marcat golul victoriei pentru reșițeni (scor 2-3 min 83). FC Bihor a avut o ultimă ocazie în minutul 90+5, când Chirițoiu a reluat cu capul după o aruncare de la margine lungă a lui C. Jurj, dar portarul Goga a reținut. CSM Reșița obține astfel o victorie oarecum nesperată după aspectul jocului, sancționând jocul foarte modest al defensivei orădene.

CASETA TEHNICĂ

FC Bihor Oradea – CSM Reșița 2-3 (1-2)

Stadionul Iuliu Bodola. Spectatori: circa 2.000

Au marcat: Ioan Filip 24, Andreas Chirițoiu 55 / Florin Haită 39, Marius Cioiu 45+3, Moussa Samake 83

FC Bihor: Rodrigo Garcia Accinelli – Sebastian Cucu, Andrei Gal, Deniz Giafer, Călin Jurj – Ricardo Farcaș, Ioan Filip – Albert Stahl (79 Răzvan Gunie), Ioan Hora – căpitan (62 Robert Curescu), Adelin Nica (9 Andrei Moga) – Sergiu Jurj (46 Andreas Chirițoiu). Director tehnic: Gustavo Aragolaza

CSM Reșița: Matei Goga – Mihai Dolghi, Alin Dudea – căpitan, Sergiu Rimovecz – Alexandru Negru (78 Ianis Doană), Damian Isac (87 Cristian Bocșan), Marius Cioiu, Vlad Chera – Florin Haită (87 Cosmin Tucaliuc), Andrei Burlacu (60 Moussa Samake) – Andrei Lascu (79 Nicușor Fota). Antrenor: Flavius Stoican

Cartonașe galbene: Accinelli, Gal, C. Jurj, Filip / Dudea, Haită, Tucaliuc, Fota, Bărboianu

Arbitri: Marius Naidin (Pitești) – Ionel Dumitru (Ploiești), Lucian Tănase (Pitești).Rezervă: Norbert Kemenes (Baia Mare)

Delegat meci: Daniel Sabou (Zalău). Observator arbitri: Mircea Ciglenean (Cluj-Napoca)

Trimite articolul

X
Taguri:
csm resita ,
FC Bihor ,
Iuliu Bodola ,
oradea
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Hugo says:
    August 30, 2024 at 11:04 pm

    Aici trebuie un președinte care nu sta ,,ghiocel”in fața directorului sportiv.Probabil dacă-l numea pe Stelica director tehnic era bătător la ochi,așa l-au adus pe Gusti bacsi pe o căruță de bani care daca va fi dat afara va lua și el despăgubiri și uite așa banii orădenilor ajung in buzunarele anumitor persoane.Deja se știe când pleacă Gusti bacsi vine Ghiț,alt om de casa al renumitului cuplu impresar-director sportiv.

    Reply
  2. Hugo says:
    August 31, 2024 at 12:00 am

    Lincar nu a fost bun că nu accepta să-i impună Stelu și Câtă jucătorii,lor le trebuie marionete ca antrenor.Kulcsar a fost un adevărat președinte care chiar a vrut binele fotbalului bihorean,a avut demnitatea sa demisioneze când a văzut ce interese meschine au unii.

    Reply
  3. Dani says:
    August 31, 2024 at 11:30 am

    Daca nu este valoare, totul este degeaba. Cu jucatori expirati ca Hora,nu poti avea mari asteptari.

    Reply
  4. Eu says:
    August 31, 2024 at 1:47 pm

    Am prezis că pe acest allenatore nu îl prinde paltonul.Incă nu am pierdut pariul

    Reply
  5. powered by Surfing Waves

    România

    Ilie Bolojan: „După demisiile miniștrilor PSD voi demonstra că se poate guverna mai bine decât cu frâna de mână trasă”
    Premierul a susținut într-un interviu acordat la PRO TV la știrile prezentate de Andreea Esca, în cursul serii zilei de marți, 21 aprilie, că a discutat cu președintele Nicușor Dan și i-a transmis că nu va demisiona.

    România

    Raed Arafat, suspect într-o anchetă penală a Parchetului Militar, privind achiziţia unui elicopter SMURD
    Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU), Raed Arafat a fost audiat și a fost pus sub acuzare într-un dosar al Parchetului Militar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Peste 400 de muniții din al Doilea Război Mondial, distruse în trei explozii controlate de ISU Bihor
    Misiunea de distrugere a munițiilor s-a desfășurat în cursul zilei de marți, 21 aprilie, în locul numit „Pășunea Mierlău” din comuna Hidișelu de Sus.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Lucrările pentru siguranța acumulării Sălard, aproape de finalizare
    Investiția este susținută prin Planul Național de Redresare și Reziliență și vizează adaptarea infrastructurii hidrotehnice la condițiile actuale de risc și climă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    UPDATE Bărbatul de 69 de ani care s-a aruncat de la etajul al doilea al Spitalului Județean a decedat
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de marți, 21 aprilie.

    România

    Bolojan: Vom iniția discuții cu grupurile USR, UDMR, minorități să clarificăm funcționarea unui guvern minoritar
    Președintele PNL, premierul Ilie Bolojan, a anunțat că partidul pe care îl conduce va începe discuții cu grupurile politice care susțin actualul guvern - USR, UDMR și grupul minorităților naționale - pentru a clarifica în ce formulă ar putea funcționa un guvern minoritar. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X