BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Examen de admitere la „Francisc Hubic”

Examen de admitere la „Francisc Hubic”

la 3 September 2010 13:21
3 September 2010 13:21
Orădenii care doresc să studieze chitara, pianul, coregrafia sau sculptură, pictură, design vestimentar, grafică ori arta decorativă se pot înscrie la una din secţiile Şcolii de Arte „Francisc Hubic” din Oradea.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Orădenii care doresc să studieze chitara, pianul, coregrafia sau sculptură, pictură, design vestimentar, grafică ori arta decorativă se pot înscrie la una din secţiile Şcolii de Arte „Francisc Hubic” din Oradea.

Trimite articolul

X

Aceasta organizează examen de admitere la aceste specializări. Primul concurs se va desfăşura marţi, 7 septembrie, de la ora 16:00, la sediul şcolii, din strada Moscovei, nr. 5, la specializările: chitara, pian, muzică uşoară şi pian clasic, respectiv coregrafie (dans clasic – balet) de la ora 17:00. Examenele vor continua miercuri, 8 septembrie, de la ora 16:00, la specializările: instrumente de suflat populare, canto clasic, canto muzică uşoară, pictură, sculptură, design vestimentar, grafică şi artă decorativă, iar de la ora 17:00, la specializarea percuţie.

Joi, 9 septembrie, de la ora 18:00, profesorul Dumitru Cora îi va examina pe cei care doresc să studieze dansul popular. Ultimul examen, cel de canto popular, va avea loc joi, 16 septembrie, de la ora 16:00, la Beiuş.

Taxa de înscriere şi examinare este de 50 de lei, iar taxa anuală de şcolarizare, 500 de lei. Informaţii suplimentare se pot obţine la numerele de telefon: 0259/428.157, 0359/436.162.

Crina Dobocan

Trimite articolul

X
Taguri:
chitara ,
examen admitere ,
pian
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    România a „stins lumina“ de Paștele ortodox. A fost înregistrat cel mai mic consum din istorie
    Duminică, 12 aprilie, la ora 14:36, în ziua de Paști, România a înregistrat cel mai mic consum de energie din istorie.

    România

    Crimă oribilă în a doua zi de Paști. Doi suspecți reținuți
    Un bărbat în vârstă de 47 de ani din judeţul Alba a murit în urma unui conflict izbucnit în familie, pe fondul consumului de alcool.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ANM: Vremea se încălzește ușor la mijlocul lui aprilie. Ploile devin frecvente în a doua parte a intervalului
    Valorile termice vor avea variații ușoare în perioada 13-26 aprilie, cu temperaturi apropiate de normalul perioadei în majoritatea regiunilor, însă probabilitatea de precipitații va crește după jumătatea intervalului și se va menține ridicată până la final, arată prognoza de specialitate, publicată luni de Administrația Națională de Meteorologie (ANM).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    Economic

    Clasamentul furnizorilor de energie electrică în Bihor: cine are cele mai mici prețuri în 2026
    Piața energiei electrice continuă să se stabilizeze în 2026, iar consumatorii casnici din județul Bihor au, în această perioadă, acces la oferte mai competitive decât în urmă cu un an.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un bărbat s-a dus cu ranga să spargă un bancomat din Salonta. Ce l-a speriat și l-a făcut să renunțe
    Avea nevoie de bani, așa că singura idee care i-a venit a fost să spargă un bancomat. Dar nu oricum, ci cu ranga. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O nouă cursă Lufthansa pe ruta München - Oradea a fost anulată din cauza grevei piloților
    Sindicatul german al piloților Vereinigung Cockpit (VC) a anunțat sâmbătă o grevă de două zile la compania aeriană Lufthansa, în cadrul unui conflict legat de pensii, afirmând că managementul nu a prezentat o ofertă acceptabilă, transmite Reuters.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X