BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Mica publicitate
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi de interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Încă un record negativ în Bihor: 19 decese și 170 de cazuri noi de coronavirus

Încă un record negativ în Bihor: 19 decese și 170 de cazuri noi de coronavirus

De Costel Demian
la 3 December 2020 10:23 Reactualizat la: 3 December 2020 12:40
18 Comentarii

Încă un record negativ în Bihor: 19 decese și 170 de cazuri noi de coronavirus

3 December 2020 10:23 Reactualizat la: 3 December 2020 12:40
Autoritățile locale anunță că de miercuri până joi dimineața au fost confirmate încă 170 de cazuri de coronavirus în Bihor.
Scris de Costel Demian - Autoritățile locale anunță că de miercuri până joi dimineața au fost confirmate încă 170 de cazuri de coronavirus în Bihor.

Trimite articolul

X

Conform datelor anunțate de DSP Bihor, joi dimineața, în spitalele bihorene se aflau internate 452 persoane cu Covid-19.

[eadvert]

În ultimele 24 de ore au fost declarați vindecați 242 de bihoreni, astfel că numărul pacienților vindecați a ajuns la 11.618.

Bilanțul deceselor a înregistrat un nou record negativ, 19 persoane pierzându-și viața față de raportarea precedentă. De la începutul pandemiei de coronavirus, în Bihor și-au pierdut viața 430 de persoane.

Dintre cele 19 persoane decedate în ultimele 24 de ore, cinci au decedat la Spitalul Curteanu: o femeie de 87 de ani și trei bărbați (de 56, 80 respectiv 81 de ani), toți patru internați la secția de Reanimare de la Spitalul Curteanu și un alt bărbat (75 ani) care a fost spitalizat la secția de Pneumologie a aceluiași spital. Joi dimineață, la Spitalul Curteanu erau internați 379 de oameni, dintre care 32 la Reanimare.

106 amenzi

Echipele mixte de polițiști și jandarmi au verificat 2274 de persoane carantinate și 1692 de persoane izolate la domiciliu. De asemenea, echipele mixte au efectuat verificări cu privire la respectarea măsurilor de protecție individuală și a prevederilor legale în vigoare fiind verificate 97 societăți comerciale și 222 de mijloace de transport în comun. În urma controalelor au fost aplicate 163 de sancțiuni contravenționale, din care 64 cu avertisment scris și 99 cu amenzi în valoare de 42.250 lei, pentru nerespectarea prevederilor Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de Covid-19.

În aceste misiuni au fost implicați 246 polițiști ai Inspectoratului de Poliție Județean Bihor, precum și 47 jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Bihor, din care 15 în patrule mixte, aplicând 24 sancțiuni contravenționale din care 17 cu avertisment scris și 7 cu amenzi în valoare de 2.500 lei pentru nerespectarea prevederilor Legii nr. 55/2020.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
coronavirus ,
COVID-19 ,
decese
18 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Un oradean says:
    December 3, 2020 at 11:17 am

    Vă mai tine sufletul sa ucideti ,tinându-i goi la 16 ,17grade si in coma indusa stopandule tratamentul pt bolile asociate de care sufera, votam PNL care ne ucid parintii si bunicii !

    Reply
    • Monica S says:
      December 3, 2020 at 11:27 am

      Cum sa debitezi asa ceva mai loaza? Cand esti bolnav nu la medici apelezi? Cum poti sa afirmi ca ii tine la 16 grade si ii omoara? Ordinar analfabet esti cu impresii de Stie-Tot dar de fapt esti o mizerie de om.

      Reply
      • Gospodarul says:
        December 3, 2020 at 1:57 pm

        Mă loază uită-te să vezi ce se întâmplă în Reșița. Iar idioata de directoare de spitalul afectat vrea să fie aleasă în Parlamentul Romaniei. Ghici pe ce listă candidează?

        Reply
      • Un oradean says:
        December 3, 2020 at 2:26 pm

        Auzi ,,Moni” de ce jignesti ? De aici denota faptul ce persoana esti in societate ,adica egal ,,0”

        Reply
        • Anti-snobi says:
          December 3, 2020 at 5:13 pm

          Gresesti,nu jigneste.Ti-a spus in fata exact ce a simtit,ceea ce imi vine si mie sa-ti spun dupa ceea ce am citit ca ai scris. Un om intreg la cap nu baga ii baga pe toti dintr o breasla in aceeasi oala.Nu ai cum face asta.Iar cand spui ce ai spus tu nu ai cum sa te astepti la altfel de reactii.Inca nici nu ti a zis urat. inca ceva,votam ce vrem fiecare,da,votam pnl si nu votam psd,esti mai bucuros? Loaza

          Reply
      • Unu says:
        December 3, 2020 at 2:50 pm

        Loaza ești tu cu cine te-a educat!!! Matracuca mulii.

        Reply
        • Monica S says:
          December 3, 2020 at 4:58 pm

          Cum sa afirmi asa ceva,ordinarule…Toti sunteti la fel care-i tineti parte !!! Toti !!!! Pe ce criterii afirmi ca medicii ucid ? Daca intr-un spital cum e cel de la Resita sunt asemenea conditii inseamna ca toti medicii sunt criminali si tin pacientii la 16 grade pt ca asa vor ei?

          Reply
        • Bro says:
          December 3, 2020 at 5:01 pm

          “Unu” puie

          Reply
          • Unu says:
            December 3, 2020 at 9:14 pm

            Mersi, asemenea.

        • Un oradean says:
          December 3, 2020 at 7:09 pm

          D-le ,,unu” de ce cobori la nivelul lor ??? te rog !!!

          Reply
          • Oradean says:
            December 4, 2020 at 9:50 am

            Urca, nu coboara! De fapt incearca sa urce, paracopitatelor! Nivelul vostru intelectual si moral este undeva la calcaiul broastei! Dupa ce ca sunteti prosti, mai si semnalizati! E plin netul de troli si rataciti cu duhul!

      • Hmmm says:
        December 3, 2020 at 9:31 pm

        Uite-o pe Monica!
        Sare-n pulă ca năluca!

        Reply
        • Oradean says:
          December 4, 2020 at 9:52 am

          Poftim limbaj si atitudine! Cocalarime manelista tiganizata!

          Reply
    • Dan says:
      December 3, 2020 at 1:20 pm

      Nu-mi place sa insult, dar ești un jeg de om.
      Tu chiar crezi că în momentul în care un partid ajunge la putere, tot ce se întâmplă în țară e prevazut de ei? Dintr-o dată? Peste noapte?

      Dacă crezi asta, te anunț ca mai trebuie sa citești sau să înțelegi cum funcționează lumea. Dacă o spui din motive propagandistice, pentru ca tu ești cu PSD sau USR sau care or mai fi, hai sictir.

      Asta e o știre despre oameni morți. Ai puțin respect, mic jeg

      Reply
      • pnlistincompetent says:
        December 3, 2020 at 1:27 pm

        @dan, je5 esti tu, mor oameni din incompetenta guvernului! chiar daca medicii fac ce pot, vina e a guvernului. de 9 luni trebuiau sa testeze masiv, sa se asigure cu medici, din timp. singurul lucru pe care l-au facut a fost sa dea vina pe psd. nu sunt psdist, dar prostia pnl indoliaa tot mai multa lume!
        voi pdlistiipnlisti ati inchis 80 de spitale, nu ati venit peste noapte, iar cand ati venit ati facut asta, ati distrus, gwnoaielor! cereti psd sa faca spitale regionale, ei le-ai redeschis pe cele inchise… aveti un guvern de kkt . aroganti agramati . e plin in gasca voastra. guvern catastrofal

        Reply
  2. pnlistidiot says:
    December 3, 2020 at 1:21 pm

    azi au murit 221 de cetateni romani. 10% sunt bihoreni. guvern de ucigasi, incompetenti, jumatate sunt fosti pdlisti, membri ai Internationalei Socialiste. Nu va mai kkti pe voi!

    Multumim PENELE, gasca de ucigasi!

    Reply
  3. ciolanis says:
    December 3, 2020 at 2:12 pm

    la votare inainte si la Covid inapoi !

    Reply
  4. Rarcinderea says:
    December 3, 2020 at 8:02 pm

    Din două poliţii cu autospeciale ultima generație plus jandarmeria, a pus cineva masca pe faţa romilor? Sau nu vedeţi cine infecteazã și vă este teamă și de clanuri?

    Reply
  5. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    După trei ani de pierderi, Termoficare Oradea vrea să ajungă anul acesta pe zero sau la un mic profit
    Directorul general al societății Termoficare SA Oradea, Călin Ungur, a prezentat bilanțul activității pentru anul 2025 în cadrul unei conferințe de presă, la care a participat și city managerul Primăriei Oradea, Sebastian Lascu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Curtea de Apel Oradea: bihoreanul care și-a lovit intenționat cu mașina un vecin va executa 8 ani de închisoare
    Viorel Vese, bărbatul de 56 de ani, din localitatea bihoreană Surduc, judecat sub acuzația că l-a lovit deliberat cu mașina pe un vecin și pe copilul de doar 2 ani al acestuia, a fost condamnat definitiv la 8 ani de detenție.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe Centura Săcueni. O mașină a ajuns cu roțile în sus
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de joi, 5 martie.

    BIHON CAO

    Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    FC Bihor

    Ioan Hora: „De fiecare dată după o înfrângere am reușit să ne autodepășim și să facem un meci bun”
    Sâmbătă, 7 martie, de la ora 12:00, FC Bihor joacă derby-ul pentru play-off cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Miza meciului și vremea bună ar putea duce la un record de asistență în acest sezon pe Stadionul Iuliu Bodola.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Două scumpiri în 48 de ore: șoferii din Oradea plătesc tot mai mult la pompă
    După majorarea de 15 bani pe litru anunțată pe 4 martie, șoferii din Oradea se confruntă cu un nou val de scumpiri. La doar o zi distanță, pe 5 martie 2026, prețurile afișate la pompă au crescut din nou, diferențele fiind vizibile atât la carburanții standard, cât și la cei premium.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnare definitivă în cazul crimei de la Voivozi. 11 ani de închisoare pentru bărbatul care și-a sufocat concubina
    Curtea de Apel Oradea a menținut, joi, sentința prin care Radu Oczelak, bărbatul de 50 de ani acuzat că în vara anului trecut a ucis-o pe o femeie din Voivozi, a fost condamnat la 11 ani de închisoare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X

    Bihon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.