Duminică, poliţiştii l-au înregistrat cu radarul din dotare pe şoferul I.I. (36 ani), din Cluj – Napoca, în timp ce circula cu o maşină cu viteza de 102 km/h, pe D.N.1, în zona de limitare a vitezei de deplasare la 50 km/h.
Prins cu 102 km/h
Un clujean a fost prins circulând prin Bihor cu viteză peste limita legal admisă.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
Economic
Primăvara aduce în piețele din Oradea o varietate mai mare de produse, însă și prețuri care îi pun pe gânduri pe cumpărători.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În timp ce vitrinele magazinelor se umplu de produse pentru masa de Paște, iar promoțiile promit belșug, pentru milioane de români sărbătoarea vine cu o întrebare apăsătoare: „Ce punem pe masă?”.
Cultură
Cei doi comedianţi români aduc pe scenă poveşti amuzante despre viață, familie, prieteni și absurdul cotidian.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un bărbat de 44 de ani, din Marghita, a fost vizat, joi, de trei percheziții făcute de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice (SICE) Bihor, sub supravegherea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor, într-un dosar de evaziune prin ascunderea bunului ori a sursei impozabile sau taxabile.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În seara zilei de joi, 19 martie, pompierii militari orădeni au acționat pentru stingerea a trei incendii izbucnite în Oradea și Paleu, la un supermarket, un autoturism și o gospodărie.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
La fața locului au intervenit de urgență pompierii Detașamentului 2 Oradea.
Citiți principiile noastre de moderare aici!