BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Prinsi cu alcool sau cu nereguli la permis

Prinsi cu alcool sau cu nereguli la permis

la 19 September 2011 16:14
19 September 2011 16:14
Mai mulţi şoferi au fost pedepsiţi de către poliţişti pentru că au condus băuţi.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Mai mulţi şoferi au fost pedepsiţi de către poliţişti pentru că au condus băuţi.

Trimite articolul

X

Aproape „standard” şi în acest weekend, jumătate dintre amenzile date de poliţişti pe şosele au fost pentru conducere cu viteză peste limita legal admisă. Astfel, din totalul de 480 de amenzi, 243 au fost pentru depăşirea limitelor legale de viteză. Mulţi şoferi au fost prinşi în timp ce conduceau sub influenţa alcoolului, iar alţii au fost depistaţi când circulau cu permisele în neregulă.

Cu alcool

Vineri seară, luncanul J.G.V. (53 ani), a fost depistat în timp ce circula cu maşina pe drumul din Ghighişeni, având o concentraţie alcoolică de 0,80 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Sâmbătă aproape de miezul nopţii, M.F. (54 ani) a fost depistat în timp ce conducea o maşină pe Calea Clujului din Oradea, că are o concentraţie alcoolică de 1,10 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Sâmbătă dimineaţa, aproape de ora 7:00, lângă Parcul 1 Decembrie, orădeanul M.C. (28 ani) a fost prins rulîând cu o maşină în timp ce avea o concentraţie alcoolică de 0,76 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Duminică noapte, în jurul orei 0:10, şoferiţa bihoreană H.V.L., din Ciuhoi, a căzut în şanţ cu maşina în timp ce se deplasa cu vehiculul între Sălard şi Cauceu. Aparatul etilotest i-a indicat o concentraţie alcoolică de 0,88 mg/l alcool pur în aerul expirat. Tot duminică dimineaţa, în jur de ora 5:00, pe str. Vasile Lucaciu din Beiuş, B.F. (39 ani), din Vălani de Beiuş a fost depistat în timp ce circula cu o maşină, având şi el o concentraţie alcoolică de 0,68 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Şi fără permise

Un arădean s-a ales cu dosar penal vineri, în Bihor. În jurul orei 6:35, la Tinca, R.V.V. (35 ani), din Sebiş (jud. Arad), circula cu un autotractor cu semiremorcă, iar poliţiştii au aflat că omul nu avea permis de conducere pentru respectiva categorie de vehicul.

Un alt bihorean, minorul P.G.A. (17 ani), din Popeşti, a fost depistat de poliţişti conducând la Ciutelec o motocicletă, fără să posede permis de conducere. Băiatul s-a ales cu dosar penal.

Un orădean a fost şi el identificat de poliţişti că circula cu dreptul suspendat de a conduce autovehicule pe drumurile publice. Poliţiştii spun că l-au depistat pe L.I. (57 ani) în jurul orei 10:35, pe Calea Clujului în timp ce conducea o maşină neînmatriculată. Bărbatul e cercetat acum penal.

O.Ş.

Trimite articolul

X
Taguri:
alcool ,
oradea ,
permise ,
trafic
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor, etapa 6: Rezultate, marcatori și clasamente în play-off și play-out
    Sâmbătă, 4 aprilie, s-au jucat meciurile contând pentru etapa a VI-a din play-off și play-out-ul din Liga 4. În play-off, FC Universitatea Oradea a oprit șirul victoriilor liderului ACS Transilvania Sport Academy, iar CAO s-a apropiat la două puncte după succesul la scor repurtat la Ștei. În partea a doua a clasamentului, Izvorul Cociuba Mare a contabilizat a cincea victorie, iar CSC Nojorid Livada a înregistrat primul succes în play-out.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe strada Transilvaniei din Oradea. Un motociclist în stare gravă la spital după impactul cu un autoturism
    Evenimentul rutier a avut loc sâmbătă, 4 aprilie, pe strada Transilvaniei din Oradea.

    Cultură

    VIDEO
    Proiect de sustenabilitate culturală şi protecţie a tradițiilor și meșteșugurilor în Țara Beiușului
    Proiectul pilot va servi drept model pentru alte regiuni din România care se confruntă cu provocări similare.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    România

    După două săptămâni la ANPC, Békési Csaba: „Eram condus prin garaj ca să evit oamenii de pe stradă”
    Încă din primele zile la conducerea ANPC, Békési Csaba a realizat că instituția funcționa departe de realitate. Angajații erau neliniștiți când intrau în biroul său, iar contactul direct era evitat.

    România

    Agresorii sexuali condamnați, excluși din anumite domenii profesionale
    Președintele Nicușor Dan a promulgat recent o lege inițiată de USR care vizează protecția persoanelor vulnerabile față de agresorii sexuali condamnați.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ținta lui: polițiștii. Un tânăr a lovit 3 agenți și a avariat o autospecială cu un flacon de bere
    Un bărbat de 27 de ani, din localitatea Lăzăreni, a fost obligat de judecători să stea 4 ani și jumătate după gratii după ce, în două rânduri, i-a transformat pe polițiștii veniți să-l calmeze în ținte ale unor gesturi agresive.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X