BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Mica publicitate
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi de interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Prinși cu petarde: un bărbat vindea petarde lângă Lotus, iar o femeie avea 4.000 de petarde în mașină

Prinși cu petarde: un bărbat vindea petarde lângă Lotus, iar o femeie avea 4.000 de petarde în mașină

De Costel Demian
la 31 December 2021 11:58 Reactualizat la: 31 December 2021 12:00
4 Comentarii

Prinși cu petarde: un bărbat vindea petarde lângă Lotus, iar o femeie avea 4.000 de petarde în mașină

31 December 2021 11:58 Reactualizat la: 31 December 2021 12:00
Polițiștii bihoreni din cadrul IPJ Bihor și polițiști locali din Oradea au desfășurat misiuni pentru oprirea comerțului ilegal cu petarde și artificii.
Scris de Costel Demian - Polițiștii bihoreni din cadrul IPJ Bihor și polițiști locali din Oradea au desfășurat misiuni pentru oprirea comerțului ilegal cu petarde și artificii.

Trimite articolul

X

Miercuri, 29 decembrie, agenții Poliției Locale Oradea au prins în flagrant o persoană care vindea petarde în apropiere de Lotus Center.

[eadvert]

„Persoana a fost condusă la sediul Poliției Locale Oradea din str. Iuliu Maniu, nr. 20, unde a fost identificată și mai apoi predată, conform competențelor, prin proces verbal, împreună cu produsele pirotehnice, către IPJ Bihor – Serviciul Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase. Urmează să se facă cercetări, pentru a fi luate măsurile legale ce se impun”, transmit reprezentanții Poliției Locale Oradea.

Femeie prinsă cu 4.000 de petarde în mașină

Joi, 30 decembrie, polițiștii din Valea lui Mihai au oprit în trafic o femeie de 50 de ani, din Marghita. Oamenii legii au descoperit că femeia transporta 4.000 de petarde pentru care nu avea documente sau autorizație.

„În urma controlului efectuat, polițiștii au descoperit în autoturismul respectiv, pe bancheta din față, 4.000 de obiecte pirotehnice (40 de pachete a câte 100 de bucăți, cu trei focuri fiecare), din categoria P1, fără documente de proveniență și fără a fi autorizată în acest sens”, precizează comisar-șef IPJ Bihor, Alina Fărcuța.

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de „orice operațiune cu articole pirotehnice efectuate fără drept”, iar obiectele pirotehnice au fost ridicate în vederea confiscării.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
oradea ,
petarde ,
politia ,
Valea lui Mihai. politia locala Oradea
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Craciunita Sexy says:
    December 31, 2021 at 12:52 pm

    Va urez un an nou fericit si cipat 2022 ! Va doresc un an nou fericit si Cipat.

    2022 va fi anul cipari populatiei cu cipul in vaccin

    Anul care vine sa va aduca cipu-ri in dar
    Sa fiti sanatosi si cipati prin vaccin cu cipuri
    Sa va dea multi bani si multe cipuri
    Sa va dea bucurii si sa deveniti roboti
    Sa va dea multe veselii cu roboti si sa deveniti si voi semi-roboti
    sa va dea mult noroc la cipuri
    Sa va dea mult succes si cipul sa va ajute
    Si la anul care vine sa auzim de cipuri si de bine

    Dragilor trag un semnal de alarma :

    Atentie credeti ca Guvernul Romaniei si Klaus Iohanis si Bil Gates impreuna cu Guvernul Mondial ne vrea binele?????

    Nu vedeti ca vor sa reduca drastic de mult populatia prin virusi letali creati de oamenii in laborator.

    Asa era si mai demult dar oamenii nu au stiut, era tinut asuns top secret de stat.

    Ca si animalele cand merg la taiere nu stiu, ca nu sunt anuntate asa este si cu oamenii ei merg la taiere dar ei habar nu au macar ca nu i anunta nimeni.

    Tu cand tai animalul il anunti????

    Am mai auzit tot felul de povesti care circula la TV si pe internet ca virusul ar intra pe gura, si nasul nefind afectat de virus, ca virusul alege ce i place nasul sau gura pe unde sa intre, sunt doar niste aberatii, va asigur ca virusul intra si prin nas, asa ca nu mai purtati masca cu nasul dezgolit afara ca virusul intra doar pe gura e minciuna, virusul intra si prin nas, bagativa nasul inapoi in masca.

    Nu va mai luati dupa toata lumea care spune minciuni despre Tanti care vinde legume la piata, ca ea nu stie de vaccin si vorbeste aiurea, sau despre nu stiu care vanzatoare la fastfood-uri care scrie ca vaccinul nu e bun ca ea o citit 100 de carti si este experta in vaccinuri dar ea vinde cartofi pai si shaorma, nu va mai luati dupa acest gen de oamenii, informativa doar din surse de incredere si adevarate si testati sursele oare e adevarat? chiar vor sa ne cipeze prin vaccinuri cu cipuri nano sau micro in fine….etc

    Nu va mai luati dupa vecinul Nea Bade de la tara care spune ca palinca fiarta de prune cu miere distruge virusul, sunt doar afirmatii neverificate.

    Nu va mai luati dupa acest Guvern al Romaniei care este corupt 100% si va minte frumos, va promite marea cu sarea guvernul si nimic din promisiuni, nu vedeti ca guvernul este corupt si Hot si va puneti increderea in parlamentari ca o sa aveti o surpriza neplacuta de teapa din partea lor.

    Verificati informatiile tastatile si dupa trageti concluzii, hai astept sa scrieti aici mai jos parerile voastre despre pandemia cand se va termina, daca se va termina vre-o data, daca Guvernul Romaniei impreuna cu Bil Gates vrea oare binele Populatiei sau nu?

    Hai cu pareri aici jos scrieti mesaj!

    Sarbatori Cipate si Fericite ! Va dorecs un an nou Bogat si cipuri din Belsug

    Reply
  2. Pusca e arma perfecta ptr.ciori says:
    December 31, 2021 at 12:59 pm

    Eu ii aruncam una dintre petarde aprinsa in porbagajul masinii, linga celelalte 4000 gasite in interior.
    Si nu as fi retinut-o!
    Garantez ca dupa ce se desprindea capacul masinii de pe habitaclu, nu mai vindea neam de neamul ei de puradei petarde la negru toata viata.
    Sigur avea origine de pe ramura aia veche de nomazi ….. de rroma!

    Reply
    • Tigan African cordit petarda-n buci says:
      January 3, 2022 at 9:12 am

      Hahahhahahahahaha

      Reply
  3. Spargatorul de petarde says:
    January 3, 2022 at 12:37 pm

    Este cel puțin interesant cum multe familii care se dau nevoiașe se plang de lipsuri de alimente, fonduri, mijloace de existență, de educare, creștere, îngrijire pentru copii, care solicită empatie și milă de la semeni, ajutoare de la administrație , au stat zile întregi în stradă aruncand petarde. Înțeleg lipsa lor de educație, plictiseala, sictireala față de toți și de toate, dar nu înțeleg de unde provin banii pentru petarde. Să fie șomajul, ajutorul social sau indemnizațiile pentru copii prea mari?
    Le doresc ca la anul și la mulți ani să le bage în cur.

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Decizie definitivă: Instanța a aprobat executarea silită pentru evacuarea prelatului din aripa Colegiului „Mihai Eminescu”
    Judecătoria Oradea a dispus, prin încheierea nr. 871 din 6 februarie 2026, încuviințarea executării silite împotriva prelatului Fejes Rudolf, obligat anterior prin hotărâre judecătorească să evacueze spațiile ocupate în imobilul situat în municipiul Oradea, pe strada Roman Ciorogariu nr. 18.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întâlnirile Adunat se întâmplă şi la Oradea. Discuţii şi dezbateri într-o seara de socializare autentică
    Participanţii vorbesc din proprie experiență şi ascultă punctul de vedere al celorlalţi.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    FC Bihor Oradea nu a reușit să învingă viceliderul din Seria 8 a Ligii a III-a
    La prima apariție pe Stadionul Iuliu Bodola din acest an, FC Bihor a terminat la egalitate meciul de pregătire cu SCM Zalău, formație clasată pe locul 2 în Liga 3, Seria 8. Scorul final a fost 1-1 (0-1).

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sentință definitivă: femeia umilită și aruncată dezbrăcată în stradă de 3 tineri va primi 50.000 de euro, daune morale
    Curtea de Apel Oradea a ridicat la 50.000 de euro daunele morale pe care trei tineri trebuie să le plătească unei femei pe care au sechestrat-o și au batjocorit-o în biroul unei firme din Ortiteag, după care au aruncat-o, dezbrăcată, în stradă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    La toți în mod egal. CJ Bihor a stabilit sumele ce vor fi alocate primăriilor din județ din TVA și impozitul pe venit
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat, în ședința extraordinară din 12 februarie, repartizarea pe unități administrativ-teritoriale a sumelor defalcate din TVA și a cotelor din impozitul pe venit destinate echilibrării bugetelor locale pentru anul 2026 și estimările pentru perioada 2027-2029.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    CJ Bihor începe închiderea a 11 centre pentru persoane cu dizabilități din județ. Unde vor ajunge beneficiarii
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat joi, 12 februarie, în ședință extraordinară, inițierea planurilor de dezinstituționalizare a persoanelor adulte cu dizabilități aflate în centrele rezidențiale din subordinea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Bihor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X

    Bihon.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.