BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Prinși după ce au fugit de la locul accidentului

Prinși după ce au fugit de la locul accidentului

la 13 July 2016 12:04 Reactualizat la: 13 July 2016 12:11
13 July 2016 12:04 Reactualizat la: 13 July 2016 12:11
Doi șoferi au fost indentificați și reținuți de polițiștii bihoreni după ce au părăsit locul unui accident fără încuviințarea poliției. 
Scris de Demian - Doi șoferi au fost indentificați și reținuți de polițiștii bihoreni după ce au părăsit locul unui accident fără încuviințarea poliției. 

Trimite articolul

X

Accidentul a avut loc marți, pe DN 79, între Oradea și Salonta.

„Marți, 12 iulie, la ora 13.40, un bărbat de 47 de ani, din municipiul Salonta, județul Bihor, în timp ce conducea un tractor pe D.N. 79, pe direcţia Oradea – Salonta, a efectuat un viraj la stânga peste marcajul longitudinal continuu care separă sensurile de mers, fără a se asigura că din spate s-a angajat în depăşirea sa, în zona de acţiune a indicatorului rutier <Depăşirea interzisă>, un autoturism condus de un bărbat de 48 de ani, din comuna bihoreană Husasăul de Tinca, intrând în coliziune cu acesta”, a declarat subcomisar IPJ Bihor, Alina Dinu.

În urma impactului dintre cele două vehicule a fost rănită o fetiță de 13 ani, pasageră în autoturism. Minora a suferit leziuni ușoare pentru îngrijirea cărora a fost transportată la spital de alți participanți la trafic.

Reținuți de polițiști

Conform legislației în vigoare, șoferii trebuiau să rămână la locul accidentului deoarece în urma acestuia a fost rănită o persoană.

Ambii șoferi au părăsit locul accidentului fără încuviințarea poliției, agenții rutieri reușind să îi indentifice cu operativitate, la aproximativ 30 de minute de la producerea accidentului.

Conducătorii auto au fost reţinuţi pentru 24 de ore în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Bihor.

Polițiștii rutieri din cadrul Poliţiei Municipiului Salonta continuă cercetările, pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor şi cauzelor producerii accidentului.

Obligațiile șoferilor în caz de accident cu victimă

Potrivit prevederilor legale, în cazul în care în urma unui accident de circulație a rezultat moartea sau vătămarea integrității corporale ori a sănătății unei persoane, conducătorul auto este obligat:

– să ia măsuri de anunțare imediată a poliției,

– să nu modifice sau să șteargă urmele accidentului și

– să nu părăsească locul faptei.

În plus, conducătorul auto ori persoana care are cunoștință de producerea unui astfel de accident este obligat să anunțe de îndată poliția și să apeleze numărul național unic pentru apeluri de urgență 112.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
fuga de la locul accidentului ,
salonta
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un centru modern de colectare voluntară a deșeurilor va deveni curând funcțional în Derna
    În comuna Derna se apropie de finalizare un proiect de gestionare deșeurilor, prin construirea unui centru destinat aportului voluntar, finanțat prin PNRR.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trandafiri gratis pentru familiile din Biharia: străzile comunei se transformă într-un spectacol floral
    La inițiativa Primăriei Biharia, locuitorii au primit gratuit puieți de trandafiri, condiția fiind ca aceștia să fie plantați în fața casei, iar ulterior beneficiarii să trimită fotografii care să ateste plantarea lor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Olimp Impex participă la Oradea Job Expo cu 10 oportunități de angajare
    Ediția de primăvară a târgului aduce împreună angajatorii și candidații aflați în căutarea unei oportunități profesionale.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Directorul din Aușeu, acuzat că pipăia băieți în zonele intime, a fost destituit!
    Directorului Școlii Gimnaziale „Alexandru Roman” Aușeu a fost destituit din funcția de conducere de către Inspectoratul Școlar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a admis acordul încheiat cu procurorii de o doctoriță acuzată de luare de mită. Ce pedeapsă a primit
    Un complet al Tribunalului Bihor a admis, luni, acordul de recunoaștere a vinovăției încheiat de medicul Anca Mariana Căprar, de la Spitalul de Recuperare din Băile Felix, cu Parchetul Bihor, într-un dosar de luare de mită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parcul Științific și Tehnologic din Oradea este pe un drum bun
    Parcul Științific și Tehnologic din Oradea pare că își atinge scopul pentru care a fost creat, acela de a deveni un hub de inovare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X