Sexagenar cu lemn ilegal
Un sexagenar din Dicăneşti a fost prins marţi de poliţişti care îl bănuiesc că ar fi tăiat ilegal doi arbori de esenţă cer şi carpen, dintr-o pădure proprietate privată din comuna Drăgeşti.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 11 decembrie.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Prin hotărârea adoptată în ședința extraordinară din 10 decembrie, Consiliul Județean Bihor a prelungit termenul de finalizare a proiectului Parcului Științific și Tehnologic Bihor.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Tribunalul Bihor l-a condamnat, miercuri, la 5 ani de închisoare pe Adrian Mihai Piri, bărbatul de 34 de ani, din Suplacu de Barcău, acuzat de tentativă de omor după ce și-a înjunghiat iubita în piept.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cu ocazia conferinţei a fost deschisă şi expoziţia „Diplomaţia culturală şi cultura păcii prin educaţie”, care cuprinde o colecție inedită de volume, ediții rare și obiecte.
Bihon CSM Oradea
„Leii roșii” au avut un debut nereușit în Grupa L a FIBA Europe Cup, fiind învinși pe terenul propriu de KK Bosna Sarajevo, scor 79-84.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Potrivit informațiilor postate pe pagina de socializare a ONG Jean Constantinescu-Eidam-Brich, pe baza datelor transmise de dna Cornelia Zenovia Radu, trecătorii ar fi observat, în cursul zilei de 9 decembrie, mai mulți porumbei zăceau morți lângă o clădire situată pe străzile Piata Ferdinand și Libertății din Oradea.
Citiți principiile noastre de moderare aici!