BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Surpriză pentru o adolescentă din Bihor care își dorește să ajungă polițistă! Polițiștii i-au adus un tort cu ocazia zilei de naștere

Surpriză pentru o adolescentă din Bihor care își dorește să ajungă polițistă! Polițiștii i-au adus un tort cu ocazia zilei de naștere

De Vlad Chelaru
la 20 July 2023 15:41 Reactualizat la: 20 July 2023 17:55

Surpriză pentru o adolescentă din Bihor care își dorește să ajungă polițistă! Polițiștii i-au adus un tort cu ocazia zilei de naștere

20 July 2023 15:41 Reactualizat la: 20 July 2023 17:55
Surpriză a polițiștilor bihoreni pentru o adolescentă din Fânațe, pasionată de profesia de polițist, care azi împlinește 14 ani.
Scris de Vlad Chelaru - Surpriză a polițiștilor bihoreni pentru o adolescentă din Fânațe, pasionată de profesia de polițist, care azi împlinește 14 ani.

Trimite articolul

X

Andra, o adolescentă din localitatea bihoreană Fânațe, are 14 ani, începând de azi, viața înainte și o tolbă plină de vise și speranțe. Însă, cea mai mare dorință a sa este cea de a deveni polițistă.

[eadvert]

Deși este doar în clasa a 8-a, Andra știe deja care este traseul profesional pe care dorește să îl parcurgă la absolvirea studiilor liceale, visul acesteia fiind să urmeze cursurile Academiei de Poliție „Alexandru Ioan Cuza” din București.

Tânăra spune că dorește să îmbrace uniforma de polițist pentru că iubește dreptatea, dar în primul rând oamenii, pe care dorește să îi ajute din postura de om al legii.

FOTO: Surpriză pentru o adolescentă din Bihor 20.07.2023

 

Și pentru că astăzi este ziua sa de naștere, cu complicitatea familiei, polițiștii Secției nr.10 de Poliție Rurală Ștei au contribuit la bucuria tinerei, făcându-i o surpriză, pe care cu siguranță și-o va aminti, peste timp.

Două polițiste bihorence, din cadrul respectivei secții de poliție, „au descins”, la orele amiezii, la locuința adolescentei, într-un autoturism de serviciu, „înarmate” cu un buchet de flori, un tort și urări calde, care i-au adus tinerei zâmbetul pe buze și bucurie în suflet.

Reacția Andrei la vederea surprizei pregătite de polițiștii bihoreni a fost cadoul pe care ni l-a făcut, la rândul ei, adolescenta.

„Manifestarea sa de bucurie, specifică minunatei vârste, pentru care îi mulțumim, ne dă aripi să mergem mai departe!

Din partea polițiștilor bihoreni, LA MULȚI ANI, ANDRA! Îți mulțumim că ne ești alături, împrumutându-ne din energia ta pozitivă și îți dorim ca toate visele să îți devină realitate!” au transmis reprezentanții IPJ Bihor.

Trimite articolul

X
Taguri:
Andra ,
bihor ,
dorinta ,
flori ,
IPJ ,
sa ajunga politisita ,
surpriza ,
tanara ,
tort ,
zi de nastere
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ortodocșii sărbătoresc astăzi Duminica Floriilor sau Intrarea Mântuitorului în Ierusalim
    Primul praznic Împărătesc cu dată schimbătoare din cursul anului bisericesc este Intrarea Mântuitorului în Ierusalim sau Floriile, sărbătorit cu o săptămână înainte de Sfintele Paşti. Această zi amintește de intrarea triumfală a Domnului în Ierusalim, înainte de Pătimirile Sale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Drumuri modernizate în Câmpani: proiect de 2 milioane de euro intră în execuție
    În comuna Câmpani urmează să înceapă una dintre cele mai importante investiții în infrastructura locală din ultimii ani, după ce primarul comunei, Giani Bura, a semnat contractul de execuție pentru proiectul de modernizare a drumurilor.

    România

    Bolojan: Guvernul nu are niciun beneficiu de pe urma creșterilor prețurilor la carburanți, dimpotrivă
    Premierul Ilie Bolojan a declarat, sâmbătă, că o prelungire a războiului din Orientul Mijlociu și efectele blocării transportului de țiței și produse derivate din zona Golfului Persic determină o creștere economică mai mică peste tot în lume, cu inflație în ascensiune la nivel global, iar Guvernul nu are niciun beneficiu de pe urma creșterilor la carburanți, ci dimpotrivă, finanțele țării au mai mult de pierdut în urma crizei economice.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Este nevoie urgentă de sânge pentru o pacientă de 51 de ani
    Centrul de transfuzie sanguina Oradea a postat pe o rețea socială un apel la donare pentru a salva viața unei paciente de 51 de ani care trece printr-o urgență medicală critică.

    Economic

    Modificări în Clasificarea Ocupațiilor: noi meserii și restructurări în domenii cheie
    Clasificarea Ocupațiilor din România (COR) a fost actualizată în luna martie printr-un nou ordin comun al autorităților din domeniul muncii și statisticii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Interviu dr. Dănuț Dejeu: „Intervențiile robotizate fac imposibilul posibil, însă responsabilitatea rămâne la medic”
    Chirurgia modernă oferă soluții acolo unde, altădată, nu existau șanse. Totuși, în spatele tehnologiei de ultimă generație rămâne o realitate dură: nu toate cazurile pot fi salvate, iar decizia medicului devine, uneori, o chestiune de etică și responsabilitate.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X