BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Tâlhari în scara blocului, în Oradea. Doi orădeni au atacat un bărbat de 72 de ani și i-au furat telefonul mobil

Tâlhari în scara blocului, în Oradea. Doi orădeni au atacat un bărbat de 72 de ani și i-au furat telefonul mobil

De Adrian Laboș
la 13 September 2023 10:46
1 Comentarii

Tâlhari în scara blocului, în Oradea. Doi orădeni au atacat un bărbat de 72 de ani și i-au furat telefonul mobil

13 September 2023 10:46
Doi tineri din Oradea au fost arestați pentru 30 de zile, sub acuzația de tâlhărie, după ce au atacat un bărbat de 72 de ani și i-au furat telefonul mobil. Jaful s-a petrecut în scara unui bloc din oraș.
Scris de Adrian Laboș - Doi tineri din Oradea au fost arestați pentru 30 de zile, sub acuzația de tâlhărie, după ce au atacat un bărbat de 72 de ani și i-au furat telefonul mobil. Jaful s-a petrecut în scara unui bloc din oraș.

Trimite articolul

X

Fapta a fost comisă în după-amiaza de 9 septembrie, în jurul orei 15, când victima a fost acostată în scara blocului de doi indivizi, unul de 26 de ani, celălalt de 27 de ani. Cei doi l-au agresat pe bărbatul de 72 de ani și i-au furat un telefon mobil în valoare de 500 de lei, după care au dispărut.

[eadvert]

N-am apucat să se bucure de pradă, pentru că la scurt timp au fost identificați de polițiștii Biroului de Combatere a Infracțiunilor contra Persoanei din cadrul Poliției Municipiului Oradea. Unul dintre cei doi suspecți se numește, potrivit portalului instanțelor, Casian Iulian Pop și a fost arestat, luni, pentru 30 de zile, sub acuzația de tâlhărie. Instanța a respins solicitarea bărbatului de a fi trimis în arest la domiciliu.

În cazul celui de-al doilea individ implicat în acest caz, Florin Marta, judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Oradea a disjuns cauza și a dispus ca, marți, să fie citat cu mandat de aducere la ultimul domiciliu cunoscut și prin afișare la ușa instanței. A fost prins în aceeași zi și a fost trimis și el după gratii.

Septuagenarul agresat de cei doi indivizi nu a suferit răni și chiar a refuzat să fie examinat de medicii legiști.

Polițiștii au anunțat că vor continua cercetările sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului Oradea, pentru a afla dacă cei doi tineri au mai comis și alte fapte și pentru a recupera prejudiciul cauzat de aceștia.

Trimite articolul

X
Taguri:
oradea ,
talharie ,
telefon mobil
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Crime nouveau says:
    September 13, 2023 at 2:12 pm

    Din serialul de success “aventuri in cel mai sigur oras din univers”.
    Si evident cel mai frumos.
    Amandoua sunt adevarate.

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cât a fost pensia medie la finele lunii martie 2026 în România?
    Un număr de 4.684.474 de pensionari era înregistrat în martie 2026 în România, cu 3.618 mai puțini comparativ cu luna precedentă, iar pensia medie a fost de 2.782 de lei, conform datelor centralizate de Casa Națională de Pensii Publice (CNPP), consultate de AGERPRES.

    Economic

    Insolvența personală: cum te poate ajuta ANPC să scapi de datorii
    Tot mai mulți români se confruntă cu dificultăți financiare, iar soluțiile nu mai înseamnă doar stres și amenzi.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei judecători din Bihor au cerut transferul la alte instanțe în cadrul unei sesiuni derulate de CSM
    Consiliul Superior al Magistraturii (CSM) a anunțat lista judecătorilor care au solicitat mutarea la alte instanțe, în cadrul celei de-a doua etape a sesiunii de transferuri derulate în perioada martie – mai 2026.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Patru terenuri disponibile în Oradea: vezi care sunt prețurile de pornire
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în ședința ordinară din luna martie, o hotărâre prin care municipalitatea scoate la vânzare, prin licitație publică, patru parcele de teren aflate în proprietatea privată a orașului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parcul Central din Băile Felix se modernizează: alei noi, iluminat modern și mobilier urban
    Primăria Sânmartin a preluat administrarea Parcului Central din stațiunea Băile Felix, într-un demers prin care autoritățile locale și partenerii din mediul turistic încearcă să redea zonei centrale a stațiunii un aspect mai îngrijit și mai atractiv pentru vizitatori.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Golde participă la Oradea Job Expo – vino să aplici pe loc!
    Ediția de primăvară a târgului de joburi reunește angajatori și candidați în căutarea unor noi oportunități profesionale.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X